Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 грудня, 23:34:28

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську

02.10.2022   17:32Агенцiя

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Подія стане платформою для ознайомлення з передовим досвідом перероблення побутових і промислових відходів, а також у розробці регіональних планів управління відходами.

Під час форуму директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на період до 2030 року. Проєкт розроблено ще у 2020 році, проте через відсутність порядку погодження та затвердження таких планів, Регіональний план поводження з відходами Чернігівської області досі не затверджений. Інформація, яка зазначена у ньому, потребує доповнення та коригування. Зокрема, слід додати новий адміністративно-територіальний поділ області, доповнити статистичними даними за 2020-2022 роки та інформацією про відходи руйнацій, що стане можливим після прийняття відповідних нормативно-правових актів України.

Так, у червні цього року ухвалено Закон України «Про управління відходами», який передбачає затвердження Кабінетом Міністрів України порядку погодження та затвердження регіональних планів управління відходами а також порядку поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд.

Днями, 27 вересня, уряд затвердив порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням чи руйнуванням будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків. Основні його положення заплановані до обговорення учасниками форуму.  

Також в порядку проведення форуму передбачено виїзні заходи, а саме:

- виїзд на КП «Полігон ТПВ», село Рибне, Ямницька ТГ Івано-Франківської області, під час якого учасники ознайомляться з можливостями використання когенераційної установки;

- екскурсійна поїздка до СП «Олнова» (місто Буськ Львівської області), яке спеціалізується на виробництві машин для подрібнення різноманітних відходів: побутових, будівельних, змішаного сміття, відходів лісозаготівельного виробництва, каміння і землі.

Форум з питань управління відходами підвищить рівень обізнаності та інформованості постраждалих територіальних громад та місцевих адміністрацій щодо екологічної безпеки, дозволить  розглянути кращі практики у сфері поводження з відходами у громадах України, обмінятись досвідом з імплементації сучасних підходів до подолання критичної ситуації у сфері переробки відходів.

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини