Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт
«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.
![](/uploads/32948-m.jpg)
Разом із іншими небайдужими чернігівськими ентузіастами за два місяці вони уже сплели понад півсотні сіток!
«Я дуже щаслива, що у нас у Чернігові так багато небайдужих людей – каже жінка, і що кожен допомагає, хто чим може: хтось приносить матеріали, хтось донатить кошти на тканину та фарбу, а ще хтось кожного дня приходить плести сітки… Сьогодні вся наша Україна – таке ж саме величезне полотно, до якого всі небайдужі ниточка за ниточкою вплітають свій внесок у нашу спільну Перемогу!
«З початком повномасштабного російського вторгнення багато чернігівчан опанували нову волонтерську «професію», – зазаначає Марина. – І я також – не виняток… Моє життя, як і життя усіх нас, 24 лютого поділило на «до» і «після». Були розпач і шок, і найжахливіші в житті тижні, коли рятувалися у підвалі від страшних обстрілів, і навіть тимчасова евакуація за кордон, проте звідти я постійно рвалася додому… Тож, вернувшись до рідного Чернігова, вирішила, що хочу і мушу допомагати: взялася закривати оперативні потреби військових, а потім нас попросили сплести одну сітку. Мій чоловік – інженер-проектувальник, тому запропонував: «Чому ж тільки одну? У нас приватний будинок, а якщо б ми зробили каркас, і самі сітки плели, і ще й усіх охочих до нас на добру та потрібну справу запрошували… Сказано – зроблено: організували каркаси і взялися за плетіння сіток!
У нашій сім’ї плетуть усі – і ми з чоловіком, і його батьки, і навіть наші двоє діток! Плетемо, ріжемо, фарбуємо тканини спеціальною фарбою у кольори камуфляжу, приймаємо заявки від військових на нові сітки... Ми плетемо сітки різного розміру: одні – на окопи, інші на техніку – для танків та артилерії та на автівки. Освоїли різні техніки плетіння – для того, аби сітка була і міцна, і водночас не надто важка, і, звісно ж, надійно маскувала. Ця робота забирає багато часу, сил та коштів, тож ми дуже вдячні усім, хто нам допомагає, зокрема, і добродіям Goodacity.
За два місяці, що ми плетемо маскувальні сітки, виготовили їх уже понад півсотні – і всі вони поїхали в «гарячі» точки на Сході та Півдні, для наших захисників. Вони маскують і рятують техніку наших солдат, їхні життя. Ми всі віримо, що плетемо для нас Перемогу!
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.