Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 03:44:54

Чернігівська ОВА спільно з французькою компанією напрацьовує можливості співпраці у сфері будівництва та інвестицій

27.09.2022   09:00Агенцiя

Французька компанія «Neo-Eco-Development» розпочинає в Гостомелі Київської області перший проєкт із будівництва житла, де використовуватимуть матеріали, перероблені з уламків зруйнованих будівель.


 Попередньо близько 250 кг зразків було направлено у Францію для проведення аналізу. У результаті за сприяння уряду Франції компанія планує збудувати у місті шість будинків. При цьому використають 75% будівельного сміття, що утворилося там внаслідок бойових дій. Свою допомогу пропонують і Чернігівщині.

З цього приводу представники «Neo-Eco-Development» поспілкувалися з першим заступником начальника Чернігівської ОВА Костянтином Мегемом та керівниками дотичних структурних підрозділів.

«Наш регіон дуже постраждав внаслідок військової агресії російської федерації. Тому відбудова області та забезпечення її мешканців житлом — наше першочергове завдання. Ми вдячні за будь-яку підтримку в цьому напрямі. Пропозиція переробки матеріалів від зруйнованих будинків з подальшим використанням цікава ще й з огляду на те, що розв’язується паралельне питання — утилізація відходів», — зазначив Костянтин Мегем.

Делегати акцентували, що такий метод переробки не підходить для індивідуальних будинків — потрібні однотипні об’єкти, збудовані з більш-менш однакового матеріалу. Тому братимуть до уваги багатоповерхівки та як варіант — адмінбудівлі. Щоб визначити мінеральний склад матеріалу, зразки необхідно відправити у Францію. Ще одна умова — гарне сортування відходів (без гіпсокартону і ПВХ, що міститься, приміром, у шпалерах). На відповідність будівельним нормам отримана речовина тестуватиметься за українським чи європейським законодавством.

Розглядає іноземна сторона і можливість передачі переробленого матеріалу компанії, яка безпосередньо будуватиме житло, що значно здешевить його вартість.

Обговорили учасники зустріч й інші напрями співпраці. Французьких представників цікавило інвестування у виробництво цементу на Чернігівщині з використанням методу мінімального викиду вуглецю, а також переробка сільськогосподарських відходів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».