Поліцейський Олексій Дяговець боронив Чернігів від російської навали
Під час виконання завдань на старшого лейтенанта поліції не раз чатувала смертельна небезпека. Однак це лише зміцнило його бойовий дух і незламну волю до перемоги.

Олексій Дяговець розповідає, що напередодні війни у шафці в службовому кабінеті тримав напоготові бронежилет і кевларовий шолом.
Під час активних бойових дій на Чернігівщині поліцейський цілодобово жив на роботі. Олексій згадує, що події розвивалися настільки стрімко, що було надзвичайно важливо швидко аналізувати обстановку та виокремлювали найважливіше:
«Небезпечних ситуацій і ризикованих задач було безліч. Було багато історій, коли моє життя могло обірватися в лічені хвилини. Наприклад, дивом врятувався від загибелі на порозі адмінбудівлі свого ж підрозділу поліції. Я віз туди двох затриманих жінок, яких надалі мав передати СБУ. До місця призначення лишалося їхати менше ніж хвилину, як поблизу центрального входу в будівлю стався потужний вибух. Внаслідок авіанальоту відділ поліції зазнав руйнувань, а поблизу місця, де я збирався припаркуватися, утворилася вирва від вибуху», – розповідає Олексій.
Нині адмінбудівля управління превентивної діяльності, яке очолює Олексій, абсолютно не придатна для роботи. На місці кабінету керівника – руїна, а про мирне життя нагадують лише розкидані вибуховою хвилею рештки кімнатних рослин, уламки меблів та вцілілий різдвяний віночок, який подарували колеги.
« Під час обстрілів і бомбардувань ми просто виконували свою роботу і не задумувалися про страх. Бійці виконували задачі, які мають виконувати справжні офіцери, захисники своєї Батьківщини. Ми давали відсіч ворогу на околицях міста, аби він не зайшов у Чернігів, потім проводили зачистки територій. Важко і небезпечно було й під час евакуацій мирних чернігівців. Якось із зони активних бойових дій, а саме з-під населеного пункту Кошівка, довелося терміново вивозити жінку, якій ворожа куля влучила в нирку. На місці неможливо було їй надати необхідну медичну допомогу, тож ми евакуювали жінку і цим врятували їй життя», - згадує Олексій.
В період жорстоких ворожих обстрілів і авіаційних бомбардувань мирних кварталів Чернігова у місті залишалися рідні старшого лейтенанта поліції.
« Дуже переживав за свою сім’ю, адже ми живемо якраз з боку наступу противника. Складно воювати та піклуватися про свою сім’ю одночасно. Тому на початку березня дружина з донечками виїхали з Чернігова з однією валізою в руках»,- розповідає поліцейський.
Після евакуації рідних Олексій випадково побачив в соцмережі оголошення про роздачу цуценят породи хаскі. І хоча раніше поліцейський не планував заводити собаку, взяв собі чотирилапу подружку, яка принесла позитив у його життя : «Ім’я їй обирали разом з побратимами. Зупинилися на варіанті «Фрея» — на честь скандинавської богині. Під час бойових дій вона жила з нами в підвалі, спала в одному спальному мішку зі мною. А пізніше забрав додому. Віддана, блакитноока, хуліганка… ».
Олексій Дяговець вірить у перемогу над ворогом і разом з побратимами щодня її наближає.
Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51
Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47
До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.
Гроші ходять за людиною… 12:35
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.