Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 09:51:02

Аграрії області розпочали сіяти озимину та продовжують збирати цьогорічний урожай

13.09.2022   20:59Агенцiя

На Чернігівщині сільгосппідприємства засіяли понад 21 тис. га (або 16% до прогнозу) озимими колосовими культурами. Зокрема 19,8 тис. га — пшеницею, 1,2 тис. га — житом та 0,3 тис. га — ячменем.

Загалом прогноз посіву озимих колосових на 28% нижчий минулорічного. Так, планують посіяти 120,5 тис. га пшениці, 8 тис. га — жита та 2,9 тис. га — ячменю.

Крім того, посіяно 24,3 тис. га озимого ріпаку — 83% до прогнозу.

Триває збір цьогорічного врожаю.

Зернові та зернобобові культури аграрії зібрали з площі 233,6 тис. га — 36,4% до прогнозованих обсягів (станом на 8 вересня). При цьому намолочено 951,9 тис. тонн зерна (це на 283 тис. тонн менше порівняно з відповідним періодом минулого року). Рівень урожайності склав 40,7 ц/га (мінус 4,2 ц/га до тогорічного показника).

Деякі аграрії розпочали збирати гречку, просо та сою.

Так, з площі 0,7 тис. га (8,3% до прогнозованих обсягів — рівень минулого року) намолотили 1,5 тис. тонн гречки. Рівень урожайності — 21,4 ц/га.

Просо зібрано з 0,6 тис. га (12,2% до прогнозу). За урожайності 13,5 ц/га намолотили 0,7 тис. тонн.

Трохи більше — 0,9 тис. тонн з площі 0,6 тис. га (0,9% до прогнозу) — зібрали сої. Рівень урожайності — 15 ц/га.

Нагадаємо, що ранні зернові зібрали з площі 225,3 тис. га. З них пшениці — 169,3 тис. га (99,8% до прогнозованих обсягів збирання), ячменю — 19,9 тис. га (99,5% до прогнозу) та гороху — 4,1 тис. га (97,6% до прогнозу). Загалом намолочено 937,5 тис. тонн зерна, що на 293 тис. тонн менше у порівнянні з минулим роком. Рівень урожайності на 4 ц/га менший, ніж торік, і становить 41,6 ц/га.

Водночас на 21 тис. тонн більше, ніж минулого року, зібрали ріпаку, обмолотивши 38,4 тис. га (або 99,5% до прогнозу). За урожайності 28,9 ц/га (+2,7 ц/га до минулого року) отримали 111,1 тис. тонн.

Також сільгоспвиробники готуються до збирання соняшника, кукурудзи та цукрових буряків.

Попри складну ситуацію у зв’язку з воєнним станом, вал зернових у 2022 році очікується на рівні 4,1 млн тонн.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку

Чернігівської обласної військової адміністрації.

Останні новини Чернігівщини

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

Стартував прийом заявок на участь у програмі житлових ваучерів для внутрішньо переміщених осіб з ТОТ 09:39

Подати заявку за новим компонентом єВідновлення можна відсьогодні, 1 грудня, через мобільний застосунок Дія

2 грудня: цей день в Україні і світі 09:37

День 1378 Російська агресія - Day 1378 Russian aggression

«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32

«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини