Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 лютого, 05:23:32

Курс «Кризова психологічна допомога» для психологів стартував у Чернігівській області

12.09.2022   09:13Агенцiя

Освітній курс для психологів розпочався в регіоні, який одним із перших постраждав від повномасштабного вторгнення.

Це повний навчальний курс за спеціалізацією «Кризова психологічна допомога», що створений спільно з Ізраїльською коаліцією травми за підтримки міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.

Доступ до курсу отримали 30 психологів інклюзивно-ресурсних центрів та методистів Чернігівської області. Навчання в регіоні відбувається за підтримки Управління освіти і науки Чернігівської ОВА. Метою проєкту стала необхідність українських психологів опанувати дієві техніки кризової допомоги, що необхідні при роботі з постраждалими від війни.

Курс «Кризова психологічна допомога» розроблений експертами Ізраїльської коаліції травм. Реалізація відбувається в рамках стратегічної програми Parimatch Foundation психологічної реабілітації дітей та дорослих, що постраждали від російської агресії на території України — Mental Health.

Під час навчання психологи та методисти дізнаються про психологічні та емоційні протоколи надання першої допомоги, які використовуються в Ізраїлі, США та Великобританії, включаючи прийоми самодопомоги, оцінки, роботу з гострими реакціями та травмами.

Лекторами курсу стали:

Ріта Габай - експертка Ізраїльської Коаліції Травми, клінічний психолог, психолог системи освіти. Працює у галузі психотерапії та психодіагностики, кризових втручань, спеціаліст в організації процесів навчання для нормотипових дітей та дітей з особливими потребами, консультації батьків, супровід та супервізія педагогічних та терапевтичних колективів.

Денис Денисенко — психолог, магістр управління охороною здоров’я, сертифікований гештальт-терапевт, організатор гуманітарної допомоги населенню у кризових ситуаціях. Експерт працює з коаліцією з 2014 року, коли розпочалося вторгнення росії на територію України і ця загарбницька війна.

Як зауважив керівник Управління освіти та науки Чернігівської ОВА Микола Конопацький, психологи та працівники ІРЦ Чернігівщини на практиці відчули потребу в дієвих та нових техніках психологічної допомоги.

— Чернігівщина стала першим регіоном, який зазнав втрат від ворога, регіон, який значний час знаходився під окупацією. Наші психологи та фахівці ІРЦ весь цей непростий час підтримували дітей, допомагали долати стрес всім, хто до них звертався та потребував підтримки. Впевнений, що нові використані знання та навички стануть ще однією спільною доброю справою.

Через активні бойові дії на території області дуже постраждали передмістя Чернігова та найближчі до нього населені пункти. Нині загальна база руйнувань досягає 5,5 тисячі об’єктів, більшість з яких — житлові будинки мирних жителів. Кожна постраждала родина пережила багато стресових ситуацій. Курс «Кризова психологічна допомога» стане ще одним інструментом в руках фахівців на шляху до відновлення психологічного здоров’я, як для жителів Чернігівщини, так і внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, що Parimatch Foundation спільно з Ізраїльською коаліцією травми запустили освітній проєкт «Кризова психологічна допомога» для психологів на початку травня. Його вже успішно реалізували у Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Київській областях. Станом на вересень навчання успішно пройшли 203 психологи та фахівці ІРЦ.

Останні новини Чернігівщини

СБУ та ДБР затримали на хабарі начальника управління Держпродспоживслужби Чернігівщини 16:50

На Чернігівщині співробітники Служби безпеки та Державного бюро викрили на корупції начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

У чернігівській гімназії № 31 коштом міжнародних благодійників відремонтували укриття 16:22

Укриття у 31-й гімназії Чернігова відремонтували в межах всеукраїнського благодійного проєкту Freedom Space, який реалізує благодійний фонд «Допоможемо разом», а фінансує міжнародний донор – Freedom Holding Inc.

Найближчі плани Чернігова у відносинах із партнерами окреслені під час загальноміської наради

Найближчі плани Чернігова у відносинах із партнерами окреслені під час загальноміської наради 16:19

Співпраця з міжнародними партнерами. Ще один блок робочих питань сьогоднішньої загальноміської наради. Мова йшла про розвиток нових зв'язків і зміцнення існуючих.

єРобота: творці іншої реальності в Чернігові

єРобота: творці іншої реальності в Чернігові 16:16

На годину часу перенестися в іншу реальність, забути про повсякденні турботи та відчути себе супергероєм, детективом, грабіжником, втікачем, персонажем фільму жаху, така можливість є у чернігівців та гостей міста.

Піротехніки Чернігівщині продовжують вилучати вибухонебезпечні предмети сучасної війни

Піротехніки Чернігівщині продовжують вилучати вибухонебезпечні предмети сучасної війни 16:13

26 лютого розрахунками частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС відпрацьовано 4 залучення на території Іванівської, Новобасанської територіальних громад Чернігівського та Ніжинського районів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини