Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 14:02:33

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»

09.09.2022   13:45Агенцiя

Український центр трансплант-координації разом з платформою ДонорUA закликають долучитися до руху на підтримку добровільного і активного донорства.

Стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є запорукою національної безпеки та обороноздатності країни, особливо в умовах воєнного стану.

Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації: «  До війни щороку донорської крові або її компонентів потребували понад півмільйона українців.   Зараз ці потреби в рази більші.  Також треба враховувати, що термін зберігання окремих ком-понентів крові нетривалий -  еритроцити можуть зберігатися до 42 діб, а тромбоцити – не біль-ше 5 діб.  Тому  маємо дбати, щоб  запаси  крові були сталими».

Щоб уникнути черг  в центрах здачі,  збільшити кількість донорів  та мати надійний  резерв  потенційних донорів  бажаючим підтримати ініціативу пропонуються такі варіанти.

📌Звернутися безпосередньо до  центру крові, якщо  саме  в цей день там очікують на донорів. Практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров.  Якщо в регіоні   знижується запас крові або виникає гостра нестача  конкретної групи крові, медичні заклади повідомляють про це на своїх офіційних сторінках або в соцмережах.
📌Записатися телефоном  у базу донорів  у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові,  мають власну базу донорів і при  потребі крові зв’язуються з ними.
Список центрів крові можна знайти тут: 
https://cutt.ly/TCWc6NV

📌Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто  бажає задонатити  кров, може зареєструватися на відповідних веб-сервісах,  внести туди всю необхідну інформацію  і чекати повідомлення  від координаторів.  Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/

 Хто може стати донором.
Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог - маса тіла  не менше 50 кг і  відсутність протипоказань  до донорства.  Про протипоказання до донорства можна прочитати тут:
https://utcc.gov.ua/blooddonor/


Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал  на воротах обстріляного рашистами будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал  після того, як сам задонатив кров для фронту.  Автор надав  право використовувати його роботу, сподіваючись, що  вона надихне  на донорство  інших людей.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.