Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 10:11:50

У Тупичеві вчилися формувати екосвідомість громадян

01.09.2022   13:39Агенцiя

Як допомогти громадянам усвідомити, що чисте довкілля – проблема не лише голови громади чи працівників ради, зрозуміти цінність середовища, в якому вони проживають, чим екосвідомі люди відрізняються від інших, ‒

з’ясовували експерти та представники Тупичівської громади під час семінару «Участь державних органів та місцевого самоврядування у формуванні екологічної свідомості громадян». Він проходив 30 серпня 2022 р. в рамках реалізації проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації». Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Насамперед зупинилися на ключових позиціях щодо збереження навколишнього середовища у Глобальних цілях сталого розвитку ООН на 2015–2030 рр., засадах державної  та регіональної екологічної політики як важливих складових сталого розвитку. Зокрема відзначено, що громада не може стояти осторонь екологічних проблем, що стосуються регіону або держави в цілому, та має активно включатися в процеси збереження водних, земельних, лісових та інших природних ресурсів.

Як відзначили експерти, Тупичівська громада – це «така собі Чернігівська область в мініатюрі», причому не лише за контурами на мапі, а й за своїм природним різноманіттям. Тому в рамках дискусії про природно-ресурсний потенціал громади учасники зустрічі зійшлися на думці про перспективність поєднання її розвитку в економічній, соціальній та екологічній сферах. Отже, агровиробництво та переробка сільськогосподарської продукції, але з дотриманням екологічних норм; інфраструктура та послуги для населення; захист довкілля через освітній, науковий та рекреаційний компоненти, як вирізняють Тупичівську громаду.

Але найголовніше ‒ власне ставлення до природних ресурсів, що використовуються та довкілля, де ми живемо, і який приклад подаємо власним дітям. Отже, що може зробити кожен з нас, щоб покращити стан довкілля громади?

Найпростіше як можна кожному у громаді подбати про довкілля – прибрати територію навколо будинку чи садиби, вздовж вулиці, річки та озера. Серед наступних ініціатив – створення зелених насаджень, що просто необхідно для водойм, які стрімко міліють, боротьба з бур’янами, прибирання та розчищення паркових зон. Також громада може розробити свій екологічний календар, проводити толоки, дні довкілля, долучатися до загальноукраїнських та міжнародних природоохоронних акцій, з активною участю шкільної та студентської молоді.

 Учасників зустрічі цікавили можливості щодо залучення грантів на запровадження роздільного збору та переробку сміття, компостування органічних відходів, очищення води та збереження територій природно-заповідного фонду на території громади.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини