Захисники Чернігова: запорізький козак Роман
«Запорізький козак» Роман упевнено каже: знав, буде війна. Тому за два місяці до вторгнення рф пішов до військкомату, а за місяць - відправився на вишкіл до навчального центру в Десні.
![](/uploads/32682-m.jpg)
Брав участь у боях у Лукашівці на Чернігівщині, отримав поранення. Однак повернувся у стрій і продовжує службу в одному з батальйонів ОК «Північ».
Він – доброволець із Запоріжжя. До 24 лютого займався, як саме каже, невеличким будівельним бізнесом. Чоловік устиг повоювати і раніше – був під Маріуполем в артилерії. Наразі він – піхотинець. Каже, що війна вимагає переформатування, перекваліфікації, вимагає стати і бути військовим. Таких, як він, у його підрозділі – майже всі: добровольці-захисники, які досі були цивільними за різними професіями, а сьогодні – мотивовані воїни.
- 24 лютого мене застало в навчальному центрі «Десна», куди я потрапив за місяць до повномасштабного вторгнення. Я розумів, що буде війна. Тому до військкомату пішов ще за два місяці. Відтак ця війна мене застала практично в армії. Взагалі я активний учасник Майдану. Тому я відслідковую все це… Я бачив тенденції, розумів, що до чого йде, - розповідає Роман.
У ході боїв поблизу Лукашівки під Черніговом 8 березня Роман отримав кульове поранення в руку.
- Це була атака російських військ. Моя позиція була біля кулемету. Нас почали обстрілювати. То була крупнокаліберна куля, яку я майже спіймав рукою. Вона пройшла через «рожок» і зірвалася прямо в руці. Тому частина моєї руки тепер лежить десь під Черніговом, - по-чорному шуткує чоловік.
Рятував військовий спочатку себе сам.
- У мене психіка така … - я сам собі пальця дорізав, щоб ви розуміли. Фаланги не було, тому прийшлося трохи ампутувати. Перев’язався і відійшов, - спокійно згадує Роман.
Першу допомогу надалі в лікарні в Куликівці. Потім його відвезли до ніжинського шпиталю. Далі – реабілітація. І знову в стрій.
- Поки живий, треба боротися до кінця. Дома сидіти нема сенсу. Дома два козаки росте, війни їм не треба, - ділиться військовий.
Роман розуміє, що захист країни – це і безпека його дітей. Їх у нього двоє: сини 15 та 5 років.
#обличчя_переможців #захисники_Чернігова #ОК_Північ
Оперативне командування Північ
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.