Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 квітня, 20:07:03

Чернігів: мешканці, представники місцевої влади та історики обговорили перейменування однієї з вулиць

15.08.2022   09:54Агенцiя

10 серпня у Чернігові проведено виїзну робочу зустріч мешканців вулиці Декабристів з членами групи при Управлінні культури та туризму Міської ради щодо перейменувань топоніміки з метою подолання тоталітарної та російської імперської спадщини.

«Ми почули ваше небажання нової назви вулиці, яку запропонувала робоча група фахівців як історичну. Наша позиція, насамперед, якщо є можливість, відновлювати в назвах вулиць нашого понад 1000-літнього міста історичні назви. Звичайно, що не експерти і мешканці приймають остаточне рішення щодо перейменування, а сесія ради. Проте, завжди важливо разом обговорити варіанти, знайти таку спільну позицію, щоб запропонувати депутатам», — так почав обговорення Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

«У радянський час назва вулиці Декабристів нав’язувалася відповідно комуністичної ідеології як передтеча майбутнього більшовицького перевороту та захоплення влади. Вона входила до обов’язкового кола назв вулиць населених пунктів України та інших територій комуністичної імперії. Декабристський рух виступав тільки за оновлення та відповідно зміцнення Російської імперії за зразками імперій Західної Європи кінця 18-го і початку 19-го століть. Він був проти свободи, самовизначення народів цієї імперії. Таким чином, ця назва відноситься до топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують російську державу-окупанта, її минуле. Отже, маємо позбавитися від цього топоніма в публічному просторі», — нагадав про причину перейменування Сергій Бутко, член робочої групи при Управлінні культури, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Чому робоча група запропонувала нову назву Вашої вулиці «Чорторийський яр»? Дуже просто: з XVIII століття на північній околиці Чернігова місцевість відома як «Чорторий». Через Чорторийські яри проходила Шосейна вулиця, яка зараз має назву проспект Миру. Через «Чорторийський рівчак» був збудований дерев’яний Чорторийський міст. Ваша вулиця була прокладена тільки в 1950-х роках з назвою «1-й Чорторийський яр». А в 1960 році комуністична влада її перейменовала відповідно рознарядки до святкування 135-річчя повстання декабристів. Таким чином, робоча група запропонувала повернення первинної історичної назви», — повідомив С. Бутко.

Мешканці одностайно і гаряче висловилися проти цієї історичної назви, бо там згадується «чорт». Цікаво, що це небажання об’єднало як віруючих, так і невіруючих…

Члени робочої групи з розумінням сприйняли позицію мешканців і організували обговорення у пошуках пропозиції нової назви. Знову і знову вони нагадували, що не можна називати вулиці на честь живих людей, а тільки тих, хто вже пішов у засвіти.

«Дякуємо за активну та свідому позицію. Сьогодні Ви висловили кілька пропозицій: на честь загиблих Героїв російсько-української війни, «Миролюбна» або «Світла», або «Солов'їна», або на честь одного зі святих. Просимо Вас впродовж тижня дійти до спільної думку та дати пропозицію до робочої групи», — підсумував результати виїзної робочої зустрічі Олександр Шевчук.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини