COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині
Епідемічна ситуація на Чернігівщині зараз стабільна. Проте бойові дії, які тривали в області, та її тимчасова окупація — це несприятливі фактори, що збільшують ризики ураження інфекційними хворобами.
![](/uploads/32661-m.jpg)
Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрій Лінник на брифінгу для ЗМІ 10 серпня.
Окремо він зупинився на питанні поширення коронавірусної хвороби.
Зараз захворюваність на COVID-19 у Чернігівській області спала, але повністю хвороба, звісно, не зникла. Андрій Лінник зазначив, що як ВООЗ, так і Міністерство охорони здоров’я України прогнозують восени нову хвилю цього захворювання. Аби убезпечитись від нього, варто щепитися тим, хто цього ще не зробив, а також отримати бустерну дозу вакцини.
Для цього на Чернігівщині працюють 65 пунктів вакцинації, зокрема 6 — у місті Чернігів.
З початку 2022 року на Чернігівщині зафіксовано дещо більше, ніж 23 тисячі випадків COVID-19. Зараз 27 жителів області перебувають на амбулаторному лікуванні з легкою формою хвороби. Ще 13 — на стаціонарному, частина з них потребує періодичної кисневої підтримки.
«По-перше, багато людей вже вакцинувалися, причому пройшли повну вакцинацію доступними препаратами. По-друге, багато людей, на жаль, перехворіли, і у них виробився імунітет після перенесеної хвороби», — пояснив спад рівня захворюваності Андрій Лінник. За його словами, стресова ситуація, пов’язана з бойовими діями в області, також стимулювала захисні функції організму у мешканців.
Нині на Чернігівщині провакциновано від COVID-19 понад 400 тисяч осіб.
Також на брифінгу мова йшла про рутинну імунопрофілактику. В умовах війни важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень, а також надолужити пропущені щеплення.
Великі скупчення людей, проблеми з доступом до базових ресурсів, засобів гігієни сприяють поширенню інфекцій. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати як дорослим так і дітям.
З об’єктивних причин у січні–червні у Чернігівській області річний план вакцинації від хвороб, які зазначені в Національному календарі щеплень, виконано лише на 26,6%.
Єдиний спосіб специфічної профілактики інфекційних хвороб та надійний засіб убезпечитися від них — це вакцинація, нагадав Андрій Лінник та закликав не нехтувати плановими щепленнями, так само як і дотримуватися санітарно-гігієнічних норм.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.