Тарифи на тепло та гарячу воду для чернігівців не підвищуватимуть
27 липня на сайті Чернігівської міської ради було оприлюднено “Інформацію про намір зміни тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для АТ “ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО” м. Чернігів”.
На гаманцях споживачів це жодним чином не позначиться, пояснює заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко.
— Є Постанова Кабінету Міністрів, є проєкт закону за який Верховна Рада проголосувала, про мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію та гаряче водопостачання. Відповідно до цього ми будемо застосовувати тариф на опалювальний період на рівні минулого опалювального періоду, тобто для споживачів він не підвищиться.
Але, відповідно до законодавства, ми повинні перед початком опалювального сезону переглядати тарифи, тому що змінюються складові — заробітна плата, вартість природного газу, електроенергії та інше.
Всі ці речі потрібні для визначення різниці в тарифах, адже теплопостачальні підприємста несуть збитки і держава повинна компенсувати різницю в тарифах. Для того, щоб її правильно визначити і потрібен бути правильно визначений 100%-й тариф.
Тобто, це ми повинні розглядати для визначення фактичної вартості теплової енергії.
Тобто, переглянути тарифи на послуги з постачання тепла та гарячої води для "Облтеплокомуненерго" необхідно для того, аби через зміну вартості складових розрахувати об'єктивний тариф, а різницю між ним і вставленим для користувачів могла компенсувати держава, пояснює Віктор Геращенко.
Аналогічна процедура чекає і на ТЕЦ, але як і у випадку “ОТКЕ”, тариф для споживачів залишиться на рівні попереднього опалювального сезону.
Стосовно вищеозвученого мораторію, то мова про урядовий законопроєкт № 7427, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення, який Верховна Рада прийняла 29 липня. Документом передбачається, що мораторій на підвищення тарифів буде діяти протягом воєнного стану в Україні та 6 місяців після його завершення.
Так, забороняється підвищувати для всіх категорій споживачів тарифи на:
- послуги з розподілу природного газу;
- теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
- послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».