Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 04:38:41

МОЗ: 9 технік, які допоможуть батькам відновити емоційну рівновагу під час війни

01.08.2022   10:37Агенцiя

Війна — це постійне перебування в режимі виживання. У зв’язку з постійною тривогою та емоційною напругою наша психіка зараз потребує особливої підтримки.

Разом з психологинею та експерткою проєкту “Важливо як ніколи” Наталею Пашко розповідаємо про ефективні техніки відновлення емоційної рівноваги, та на які реакції організму варто звернути увагу.
Якщо ви знаходитесь у відносній безпеці, важливо відстежувати такі симптоми:
-    посилене серцебиття навіть в стані спокою;
-    проблеми зі сном;
-    відсутність апетиту;
-    раптове тремтіння;
-    панічні атаки, відчуття браку повітря;
-    нав'язливі спогади; неприйняття змін, які принесла війна;
-    відчуття запахів та/або звуків, які нагадують про травматичну подію;
-    відмова наповнитись ресурсом: вийти на прогулянку, зробити собі щось приємне.

Вони сигналізують, що ваша психіка потребує допомоги. Не соромтесь звертатись до професіоналів/ок – лікарів/ок-психотерапевтів/ок або групи підтримки для батьків. А деякі техніки, щоб опанувати свої емоції, ви можете практикувати вже зараз:

•    Озирніться і назвіть три речі. Наприклад: “Я бачу дерево, червону квітку та корабель”. Так ми заземлюємось і повертаємо психіку в стан “тут і зараз”.
•    Стежте за тим, як ви дихаєте. Дихання повертає нас у тіло. Покладіть вашу долоню на живіт, вдихайте носом та видихайте ротом, можна через звучання “ааа” або “ооо”.
•    Стисніть кулаки. Відчуйте легке поколювання нігтів на долонях (обережно, якщо у вас довгі нігті). Це також повертає нас до тілесних реакцій.
•    Станьте прямо. Пальцями ніг виконуйте рухи, наче загрібаєте землю.
•    Якщо ви відчули запах, який повертає до неприємних спогадів — понюхайте щось контрастне.
•    Практикуйте з дітьми техніку безпечного місця. Це може бути сфантазоване місце. Попросіть дитину намалювати або сконструювати його з чого завгодно.
•    Тілесні техніки — наприклад, обійми. Також можна встати на підлогу, трохи зігнути ноги, нахилити голову та потрясти, ніби хочете витряхнути з себе свою тривогу.
•    Техніка ковдринка. Обійміть себе руками дуже міцно. Така техніка точно сподобається дітям! Важливо обіймати плече та низ живота. Так ми ніби кажемо своєму тілу, що поруч є захист. Це може допомогти, якщо ви в укритті й чуєте звуки вибухів.
•    Не забувайте про доступні приємності. Приділіть собі час на те, щоб посмакувати ранкову каву або просто побудьте кілька хвилин в тиші. Знайдіть точку заземлення особисто для вас.

Авторка:
Анастасія Вишневська
Залучена експертка
Наталія Пашко
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини