Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 11:01:15

No smoking friendly: що й де заборонено курити з 11 липня

11.07.2022   09:13Агенцiя

Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями, що помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.

Також ВООЗ наголошує: не існує безпечного рівня впливу вторинного аерозолю як від електронних сигарет, так і від тютюнових виробів для нагрівання.

Щоб захистити здоров’я українців (як некурців, так і курців), 16 грудня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон №1978–IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Так, з 11 липня 2022 року Законом України запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища.

Що це означає для курців?

З 11 липня заборонено куріння, вживання та використання:

-        пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;

-        трав’яних виробів для куріння;

-        предметів, пов’язаних із їх вживанням;

-        тютюнових виробів;

-        кальянів;

-        електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонене на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях. Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових та нікотинових виробів, чітко визначено в Законі.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, передбачає накладення штрафу на порушника 51–170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн згідно зі ст. 175–1 КУпАП.

Що змінюється для суб’єктів господарювання?

Суб’єкти господарювання повинні забезпечити дотримання законодавства, зокрема:

-        проінформувати персонал про нові правила;

-        розмістити графічний знак і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» Макет для друку можна завантажити тут.

-        забрати всі попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання з закладу/приміщення;

-        переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад, на квітник чи спортивну зону (крім, аеропортів);

-        забрати напис, який дозволяє споживати ТВЕНи в приміщенні з вхідних дверей та стін закладу;

-        інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні – викликати поліцію.

За розміщення попільничок (для закладів ресторанного господарства), вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у заборонених місцях передбачено штраф:

-        для суб’єктів господарювання (крім  закладів ресторанного господарства) – у розмірі 1 000 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10 000 грн;

-        для закладів ресторанного господарства – 3 000 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 15 000 грн.

Як захистити своє право на бездимне середовище некурцям?

Право на бездимне середовище гарантовано Законом, тому якщо некурець бачить порушення, він може: 

-        ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє;

-        звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення;

-        звернутися до поліції за номером 102;

-        скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми бездимного законодавства;

-        розмістити наліпку про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під’їзду). Макет для друку можна завантажити тут.

Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч. А дотримання громадянами законів є фундаментом для України як правової держави і надалі працювати задля здоров’я та добробуту українців.

 

За матеріалами Центру громадського здоров’я України 

Останні новини Чернігівщини

З 9 грудня до 30 квітня на проїжджій частині вул. Ялівщини та частково вул. О. Сенюка буде перекритий рух автотранспорту

З 9 грудня до 30 квітня на проїжджій частині вул. Ялівщини та частково вул. О. Сенюка буде перекритий рух автотранспорту 09:51

У Чернігові з 9 грудня до 30 квітня на проїжджій частині вулиці Ялівщини (колишня вул. Жуковського) та частково вулиці Олексія Сенюка цілодобово буде перекритий рух автотранспорту.

В. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако подає у відставку: «Місто взяли в облогу. Ціна – моя посада. Я маю цю облогу зняти» 09:49

Секретар Чернігівської міськради, виконуючий обов’язки міського голови, Олександр Ломако 7 грудня, в День місцевого самоврядування заявив, що подає заяву про звільнення.

 Двоє жителів Чернігівщини отримали президентські відзнаки до Дня місцевого самоврядування

Двоє жителів Чернігівщини отримали президентські відзнаки до Дня місцевого самоврядування 09:46

Відповідний указ Президент України Володимир Зеленський підписав 6 грудня.

9 грудня: цей день в Україні і світі

9 грудня: цей день в Україні і світі 08:44

ДЕНЬ 1020 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1020 RUSSIAN AGRESSION

Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50

За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини