Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 18:31:16

У Чернігові навчають містян надавати домедичну допомогу за алгоритмом MARCH

08.07.2022   17:09Агенцiя

Інструктор з тактичної медицини Олександра Стародуб ініціювала навчання для усіх охочих мешканців Чернігова первинним навичкам надання домедичної допомоги. Заняття розраховано на 8 годин, які включають етап теоретичної підготовки та відпрацювання практичних навичок.

- Під час заняття практично відпрацьовуються навички із зупинки критичної кровотечі (накладання джгутів, турнікетів та тампонада) робота з дихальними шляхами, пневмоторакс, огляд, інші травми і евакуація. Під час бойових дій приблизно 90 % смертельних випадків трапляються до того, як пораненого буде доставлено до лікувального закладу. Тож здебільше єдина доступна медична допомога - це самодопомога або допомога товариша.

Як зазначила організаторка курсу Олександра Стародуб навчання відбуваються за натовським алгоритмом надання допомоги MARCH, який передбачає певну послідовність дій у надання допомоги при пораненнях.

Довідково: Алгоритм MARCH розшифровується як:
M (Massive bleeding) - Масивна кровотеча.
A (Airway Management) - Управління дихальними шляхами.
R (Respiration) - Дихання.
C (Circulation) - Циркуляція.
H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) - Травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія.

Олександра вже вдруге успішно пройшла навчання та атестацію від Міністерства оборони, як інструктор з домедичної  (з тактичної медицини) про що має відповідні посвідчення. Їй це дозволяє постійно поповнювати базу знань, а також тренувальні реквізити для занять.

Учасниця заходу Ніна Лемеш вважає, що такі знання вкрай необхідні:

- Навіть якщо мені в житті жодного разу не доведеться застосовувати отримані навички  на практиці, то ці знання вселяють мені впевненість у своїй безпеці.

Зазначимо, що такі тренінги проводяться вже декілька місяців і мають на меті залучити якомога більше мешканців адже війна ще не скінчилась.

Регіональне управління Сил ТрО “Північ” Збройних Сил України

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини