Усі підозрювані у вбивстві поліцейського на Масанах у Чернігові – на волі
Двоє переховуються, третій вступив у лави ЗСУ, четвертий – справно ходить на судові засідання. Фігуранти у справі про вбивство поліцейського у мікрорайоні Масани у Чернігові у березні вийшли з-під варти на свободу.

Про це
Суспільномуповідомив старший координатор групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні Ігор Кондратюк.
Нагадаємо про обставини тієї справи. В ніч на 2 жовтня група молодиків побила двох працівників поліції, які були одягнені в цивільне та на той час перебували у відпустці. Артур Єрохін загинув, Володимир Савон потрапив до реанімації.
Того ж дня затримали чотирьох підозрюваних, троє з них тоді були неповнолітніми. Четвертого жовтня суд лишив їх під вартою, тобто, у СІЗО. Хлопцям інкримінували "умисне вбивство" та "незакінчений замах на вбивство двох осіб".
За словами прокурора Ігоря Кондратюка, строки запобіжного заходу спливали 2 березня. За 36 діб до можливого звільнення справу передали на розгляд до суду, тоді ж мали подовжити строки тримання під вартою. Втім, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну слухання так і не розпочались. У Новозаводському суді не змогли сформувати колегію з трьох суддів, оскільки частина з них залучалися до справи ще на етапі слідства: обирали міру запобіжного заходу, надавали дозволи на обшук, говорить Ігор Кондратюк.
"Вони, якщо брали участь на слідстві, вони не можуть цю справу далі розглядати по суті, оскільки вони фактично вже знають обставини справи. Тому апеляційним судом було передано справу до Деснянського суду. Водночас, Деснянський районний суд не зміг станом на 2 лютого сформувати колегію суддів, бо, враховуючи те, що в нас обвинуваченими є дітьми, то один з суддів має бути спеціально уповноваженим. Так званим ювенальним суддею".
На той час обидва ювенальні судді Деснянського районного суду були у відпустках або на лікарняному. Справу призначили до розгляду на 28 лютого. Однак після початку активних бойових дій колегію суддів зібрати не зуміли. 3 березня всі четверо підозрюваних вийшли із СІЗО на свободу.
"Досить цікаво, що лише 8 березня набули законної сили зміни до ККУ. Яким внесли таку пропозицію, що якщо особа рахується за судом, і суд не може продовжити строки тримання під вартою, то вони автоматично продовжують на 2 місяці. Тобто, якщо б в них строки були до 8 березня, вони б надалі перебували в СІЗО".
По завершенню активних бойових дій прокуратура працювала над встановленням місця перебування усіх чотирьох підозрюваних. Один з них підписав контракт із Збройними Силами України та служить військовій частині в Чернігові. Другий лишився у місті та справно ходить на судові засідання. Ще двох планують оголосити в розшук.
"Було встановлено, що один неповнолітній обвинувачений виїхав за кордон 8 квітня. Інший фігурант, який також станом на квітень був неповнолітнім, він на даний час, на нашу думку, переховується. Він відсутній за місцем свого проживання, і контакти з ним чи його батьками відсутні. Кордон він офіційно не перетинав, ми не виключаємо, що він міг неофіційно перетнути кордон".
Після відступу російських військ з території Чернігівщини справу двічі призначали до розгляду, і двічі слухання відкладали через неявку фігурантів. На наступному засіданні мають вирішувати питання про оголошення двох з них у розшук та повернення інших під варту.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.