Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 18:34:45

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

06.07.2022   17:13Агенцiя

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

Під час здійснення представницьких повноважень, прокуратурою встановлено, що між науковою установою та сільськогосподарським товаровиробником укладено договір про надання послуг з обробки ґрунту та посіву сільськогосподарських культур на земельних ділянках загальною площею 1205 га на території сіл Миколаївка та Іванівка Борзнянського району.
 
Однак, з’ясовано, що вказані земельні ділянки державної форми власності, які перебувають у постійному користуванні наукової установи фактично передані в оренду приватному суб’єкту господарювання для вирощування соняшнику та отримання прибутку, що суперечило меті діяльності наукової установи, порушує вимоги земельного законодавства та законодавства, що регулює питання діяльності НААН України та в результаті чого, державу незаконно позбавлено можливості використовувати вказані земельні ділянки у наукових та виробничих цілях.
 
Провівши оцінку доводів сторін та наявних матеріалів справи, Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокурора і залишив без змін рішення першої інстанції, яким позовні вимоги задоволено в повному обсязі, правочини, укладені між відповідачами, визнано недійсними.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини