Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 18:42:31

У Чернігові розселяють людей, яким російські військові зруйнували чи пошкодили житло

05.07.2022   08:40Агенцiя

Більше 2-х тисяч приватних будинків і 857 багатоповерхівок зазнали пошкоджень внаслідок військової агресії росії.

Відшкодувати завдані людям збитки пообіцяла держава, а поки цього не відбулося, містянам, які втратили свої оселі, Чернігівська міська рада пропонує для заселення кімнати в гуртожитках, які вдалося знайти у житловому фонді.  

    — Міська влада зараз може надати тільки тимчасове житло, що стосується компенсації за втрачене житло — це вже повноваження держави, — пояснює заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко.

Попередньо, на доручення Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, була проведена інвентаризація житлового фонду, аби знайти вільні площі, які будуть придатні для проживання.

    — Крім того, ми також звернулися з листом до Управління комунального майна обласної ради, до регіонального фонду держмайна. В обох випадках отримали відповідь, що у них немає житла, яке могло б бути придатне для людей, які його втратили. Після того як провели повну інвентаризацію житлового фонду міста ми виявили п’ять гуртожитків куди можливо заселяти людей, — говорить Сергій Фесенко.

Житловий фонд міста є обмеженим, а спроможність місцевого бюджету скоротилася в рази, фактично, через зупинку економіки в регіоні внаслідок широкомасштабного вторгнення росії. Все, що можна зараз зробити для тих, хто втратив житло, органи місцевого самоврядування власне і роблять, в межах своїх можливостей та повноважень.

Всього у п’яти гуртожитках вдалося знайти 168 вільних кімнат, куди вже почали заселяти чернігівців.  29 сімей наразі отримали ордери і переїхали туди.  

Всього прийнято від містян 95 заяв, і окремо чотири колективних — це ще 505 сімей. Хтось із цих людей відмовляється від запропонованих кімнат через їх територіальне розташування, адже люди звикли жити в конкретному мікрорайоні, а когось не влаштовує загальна площа і їм непросто погодитися після приватного будинку мешкати в кімнаті.

Ще одна категорія людей більше зацікавлена у модульних будинках.

    — Хотів звернути увагу, що більшість людей хотіла б отримати модульні будинки. Таким чином, люди пишуть заяву, відмовляються від кімнати у гуртожитку і просять заяву на отримання модульного будинка. Відповідно ми збираємо ці заяви і направляємо на обласну військову адміністрацію, — говорить заступник Чернігівського міського голови.     

Умови проживання в гуртожитку


Люди, які погодилися заселятися в гуртожиток, сплачують щомісячно фіксовано плату, яка включає комунальні платежі. Ціна залежить від конкретного гуртожитку, найвища — 1950 грн за особу. Кошти на це їм виділяє держава, як внутрішньо переміщеним особам: на дорослого — 2 тис грн, на дитину  — 3 тис грн.

Регулює розселення людей Постанова Кабміну №495. Нею і визначене першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду. Його  мають:

    багатодітні сім’ї;
    сім’ї з дітьми;
    вагітні жінки;
    особи, які втратили працездатність;
    особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії російської федерації.

 
Як отримати кімнату в гуртожитку?

Для цього чернігівцям потрібно звернутися до Відділ квартирного обліку та приватизації житлового фонду (вул. Киропоноса, 9), у робочі дні з 8:00 до 17:00, з пакетом документів.

    Заява про взяття на облік ВПО, які потребують надання житлового приміщення для тимчасового проживання з фонду житла для тимчасового проживання ВПО.

    Копія документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

    Копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності).

    Копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо).

    Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України).

    Копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання ВПО. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

    Документи, що посвідчують особу представника (у разі подання заяви уповноваженим представником).

Органи місцевого самоврядування також ремонтують і пошкоджене житло

Чернігівська міська влада допомагає не тільки із розселенням, а й з ремонтом пошкоджених будинків. Мова про 857 багатоповерхівок, у більшості з яких вже розпочаті роботи із поточних ремонтів побитих дахів та вікон на загальних площах користування. На ці роботи з казни Чернігова виділили 30 млн грн.

Для 181 будинку замовили експертизи, зважаючи на більш серйозні пошкодження внаслідок прямих влучань снарядів і ракет. Врешті, всі, крім чотирьох, які підлягають демонтажу, також відремонтують. На це з міського бюджету виділили ще 100 млн грн.

Зазначимо, що мова йде про ремонт площ загального користування і відновлення пошкоджених конструкцій, аби будинок можна було експлуатувати. Все, що стосується ремонтів вже в квартирах — зобов’язалася компенсувати держава. Як і у випадку зі зруйнованим та пошкодженим житлом у приватному секторі

Прес-служба Чернігівської міської  ради

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини