Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму
Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.
![](/uploads/32465-m.jpg)
На її виконання виділяють з міського бюджету 42 млн 975 тисяч гривень.
— 42 млн — стільки ми витрачаємо коштів на це. І хотів би домовитися із суспільством, щоб ми навколо цієї проблеми ніяких пустопорожніх хвиль не створювали — крапка.
Далі — самоорганізація. Без самоорганізації на сьогоднішній день нереально. Ну неможливо кількістю працівників ЖЕКів у 20 чоловік навести лад у понад 900 підвалах. Це все таки приватна сумісна власність і тут треба відповідально: і нам як міській владі, і все таки людям, як власникам цих підвальних приміщень і потенційними користувачами.
Я дуже прошу і громадськість, і видатних політичних діячів сучасності припинити стрясати повітря щодо підвальних приміщень. Чому? Тому що, по суті, треба розбудовувати країну, змінюючи ДБН (ред. — Державні будівельні норми) стосовно вимог до будинків, які повинні бути облаштовані паркінгами подвійного користування, також потрібні підземні паркінги у місті, кілька десятків у найбільших районах, де велика концентрація людей. Сьогодні, скільки б коштів ми не витратила, а ми втрачаємо 42 млн, а у нас немає чим рік закрити, після вересня навіть не бачимо як будемо його закінчувати, — прокоментував рішення Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Всього у місті 955 найпростіших укриттів, мова саме про підвали багатоповерхівок. За кошти погодженої Програми придбають:
-
для кожного укриття генератор потужністю від 2 до 5 кВт (залежить від площі приміщення і кількості людей),
-
облаштують місця для сидіння,
-
виконають поточні ремонтні роботи,
-
придбають ємності для води,
-
розглядається можливість придбання біотуалетів.
Міський голова Владислав Атрошенко під час засідання виконкому дав доручення по кожному будинку провести збори. Зокрема, повідомити чернігівців про прийняте рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради і попросити, аби мешканці надалі самоорганізувалися, постійно підтримували порядок в укритті, адже саме їм там перечікувати повітряні тривоги, і обов'язково визначилися зі старшими в будинку. Саме з цим представником по кожній адресі комунікуватиме міська влада в подальшому для вирішення всіх питань.
— Я хочу наголосити про те, що десятки і десятки є прикладів, коли старші будинків на своєму місці, все організовано, все ідеально, під час активних бойових дій вчасно доставка медикаментів, води, хліба — вони довозили, вони займалися. Водночас ми спостерігали ситуації, коли треба було допомагати, не було старшого, коли люди були дезорієнтовані, не мали жодної інформації, — зазначає Владислав Атрошенко.
Саме під відповідальність старших будинку і передадуть генератори, які у разі потреби вони обслуговуватимуть та вмикатимуть. Для цього вони також мають пройти відповідний інструктаж
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.