750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло
750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.
Завдяки благодійним організаціям мережа закладів “Оранж фемілі” щодня готує та розвозить безкоштовно їжу тим, хто цього потребує.
"В цих будинках реально люди проживають. Проживають це якось пафосно сказано - люди існують там. Нереально, не має змоги їм приготувати. З перших днів ми привозили їм їжу, коли я ходив по поверхах і бачив, в яких умовах люди живуть, де вони сплять, де вони їдять – це жахливі умови", – говорить власник мережі ресторанів “Orange Family” Артем Скоробогатов.
Артем власник мережі ресторанів у Чернігові, з початком війни його заклади годували військових. Коли російські окупанти відійшли від Чернігова - Артем з командою почали допомагати людям, які втратили своє житло. В його команді у двох закладах залучені до 30 людей, які щодня без вихідних готують для постраждалих у війні.
"Ми починали з 200 порцій, сьогодні це 750 порцій. Я думаю через тиждень в нас буде вже тисяча порцій. Спочатку це були перші страви, обов’язково каші та м’ясні продукти. Зараз ми готуємо вже без перших страв, готуємо каші і подвоїли порцію м’ясних продуктів".
Кожен ранок починається із закупівлі продуктів на ринках Чернігова. З м’ясом та овочами зараз проблем немає, але каші в достатній кількості дістати зараз важко, каже Артем. Особливо не вистачає гречки. Потім продукти готують кухарі і фасують порції.
Потім готові порції завантажують в автівку і розвозять людям.
"Сьогодні ми з Оранж Бару вже роздали 250 порцій гарячих обідів, вже розвезли. Зараз ми приїжджаємо на нашу другу локацію це “Хата тата”, де вже готово 450 порцій горяченьких обідів. Вантажимо та їдемо далі", – пояснює співвласник ресторану “Хата тата” Дмитро Висоцький .
За словами Дмитра, в них 8 локацій по Чернігову і в передмісті.
На будинок по вулиці Чорновола скинув бомбу російський пілот, комунікацій частково немає. Люди продовжують жити тут. Світлана з двома дітьми та рідними мешкає в цьому будинку вже 13 років. Каже, приготувати їжу можна, але без допомоги волонтерів важко.
За словами Артема Скоробогатова, їм допомагає благодійна організація “World central kitchen”, яка компенсує витрати на продукти та частково покриває заробітну плату персоналу.
"Люди, котрим ми возимо гарячі страви, дуже щирі, і не тільки словами. Вони нам давали чи руколу, чи цибульку, чи компот. Дітки давали малюнки. Навіть посеред ночі пишуть “Дуже вам дякуємо”.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.