В Ялівщині розвішують будиночки для кажанів
Так само як і деякі птахи, у деревах знаходять сховище кажани. Через вирубку лісів кількість таких природних сховищ для них зменшується.

На відміну від птахів, кажани не будують гніздівель. Вони використовують готові сховища у старих дуплястих деревах, на горищах і в підвалах. Особливо наші кажани полюбляють дупла з круглим входом, зроблені дятлами. Деякі види рукокрилих оселяються у будинках, поруч з людиною.
Працівники комунального закладу «РЛП «Ялівщина» вирішили допомогти тваринам, виготовивши та встановивши будиночки для них на території регіонального парку. Подібні штучні сховища для кажанів вже давно користуються популярністю.
Будиночки для рукокрилих (іноді називають дуплянки) вішають групами, одразу по 2-3 одиниці, вздовж доріг, берегових ліній, захисних лісосмуг. Користь від такого «гуртожитку» полягає в тому, що разом самицям легше зігріти своїх дитинчат в періоди похолодань, а також ощадливіше витрачати власну енергію. Зазвичай вони народжують 1-2 дитинчат на рік.
Розвішувати будиночки можна у будь-яку пору року. Підвішувати їх необхідно достатньо високо (не менше 3 м), щоб туди не могли дістатися хижаки.
На території парку розміщено шість будиночків для кажанів. Вони стійкі, добре тримають потрібну температуру.
Нагадаємо, що всі види наших кажанів є корисними тваринами, які харчуються комахами-шкідниками у нічний період доби.
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).