Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 05:46:44

Відбудовувати Чернігівщину допоможе організація з Норвегії

17.06.2022   16:35Агенцiя

Допомогти з відновленням пошкоджених і зруйнованих будівель приватного сектору Чернігівщини зголосилася Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC).

Як повідомила радниця голови Чернігівської ОВА, керівниця депутаткої групи з гендерних питань в Чернігівській облраді, голова ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка,  питання старту спільної масштабної роботи з відбудови обговорили в ОВА за участю заступника голови ОВА Костянтина Мегама і представників організації.

За словами Юлії Заїки, Норвезька рада у справах біженців в Україні працює за декількома напрямами - відновлення об’єктів, розмінування, правова і гуманітарна допомога. Зазвичай, процес відновлення має декілька важливих етапів:
- «аудиту» руйнувань, аби виділити легкі пошкодження, середні і значні руйнування;
- Ремонтні набори (закрити часткові пошкодження, щоб максимально уникнути подальшої руйнації);
- Швидке відновлення (включає ремонт пошкоджень низької і середньої тяжкості - заміна вікон, дверей, ремонт дахів);
- Відбудова (будівництво житла).
За даними зареєстрованих об’єктів, обсяг передбачених робіт є дуже значним, оскільки на сьогодні відомо про пошкодження чи зруйновано майже 4,8 тис. об’єктів, у тому числі 3,4 тис. домогосподарств. Юлія Заїка підкреслила, що співпраця з норвезькими колегами стала можливою завдяки багаторічній громадській діяльності, що дозволила вибудувати значний обсяг ділових контактів, прозорість процесів, зокрема звітування і як наслідок, високий рівень довіри  з боку іноземних партнерів.

За даними Чернігівської ОВА, левова частка виявлених пошкоджень внаслідок бойових дій на Чернігівщині — приватні житлові будинки.

«Для відновлення критичної інфраструктури наша область отримала з державного резервного фонду понад 200 мільйонів гривень. Звісно, цих коштів замало, коли хочеться зробити максимум до настання холодів. У перелік першочергових об’єктів (а це лікарні, садочки, системи тепло-, водо- та електропостачання) приватний сектор не ввійшов. Тому будемо раді будь-якій підтримці», — підкреслив під час зустрічі Костянтин Мегем.

Тож починаємо процес підготовки і мапування об’єктів, що підлягають відновленню.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини