Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 05:49:00

Відбудовувати Чернігівщину допоможе організація з Норвегії

17.06.2022   16:35Агенцiя

Допомогти з відновленням пошкоджених і зруйнованих будівель приватного сектору Чернігівщини зголосилася Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC).

Як повідомила радниця голови Чернігівської ОВА, керівниця депутаткої групи з гендерних питань в Чернігівській облраді, голова ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка,  питання старту спільної масштабної роботи з відбудови обговорили в ОВА за участю заступника голови ОВА Костянтина Мегама і представників організації.

За словами Юлії Заїки, Норвезька рада у справах біженців в Україні працює за декількома напрямами - відновлення об’єктів, розмінування, правова і гуманітарна допомога. Зазвичай, процес відновлення має декілька важливих етапів:
- «аудиту» руйнувань, аби виділити легкі пошкодження, середні і значні руйнування;
- Ремонтні набори (закрити часткові пошкодження, щоб максимально уникнути подальшої руйнації);
- Швидке відновлення (включає ремонт пошкоджень низької і середньої тяжкості - заміна вікон, дверей, ремонт дахів);
- Відбудова (будівництво житла).
За даними зареєстрованих об’єктів, обсяг передбачених робіт є дуже значним, оскільки на сьогодні відомо про пошкодження чи зруйновано майже 4,8 тис. об’єктів, у тому числі 3,4 тис. домогосподарств. Юлія Заїка підкреслила, що співпраця з норвезькими колегами стала можливою завдяки багаторічній громадській діяльності, що дозволила вибудувати значний обсяг ділових контактів, прозорість процесів, зокрема звітування і як наслідок, високий рівень довіри  з боку іноземних партнерів.

За даними Чернігівської ОВА, левова частка виявлених пошкоджень внаслідок бойових дій на Чернігівщині — приватні житлові будинки.

«Для відновлення критичної інфраструктури наша область отримала з державного резервного фонду понад 200 мільйонів гривень. Звісно, цих коштів замало, коли хочеться зробити максимум до настання холодів. У перелік першочергових об’єктів (а це лікарні, садочки, системи тепло-, водо- та електропостачання) приватний сектор не ввійшов. Тому будемо раді будь-якій підтримці», — підкреслив під час зустрічі Костянтин Мегем.

Тож починаємо процес підготовки і мапування об’єктів, що підлягають відновленню.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини