Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 15:51:05

Поліцейські Чернігівщини відпрацювали навички з тактичної медицини

13.06.2022   23:10Агенцiя

Комплексне заняття для поліцейських складалося з теоретичної частини та практичного відпрацювання зупинки критичної кровотечі й евакуації пораненого із зони обстрілу у безпечне місце.

Навчання провели бойові медики Збройних сил України на запрошення старшого інспектора з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Лариси Борисенко.
Зміст і актуальність навчальної програми найпершого етапу домедичної допомоги пояснив слухачам інструктор, керівник медичного пункту однієї з частин Збройних сил України:

— Під час облоги Чернігова російськими військами я був у складі евакуаційного медичного екіпажу і неодноразово стикався з прикрими трагічними ситуаціями, коли гинули наші бійці, яких можна було б врятувати за умови правильного надання першої домедичної допомоги. Дії з порятунку пораненого мають починатися ще на місці отримання поранення, зусиллями самого бійця чи його побратимів, якщо він непритомний. Тоді можна сподіватись на результативний подальший порятунок постраждалого, на етапах його переміщення в укриття та евакуації до медичного закладу.

Поліцейські під керівництвом офіцера-медика ЗСУ розібралися в теоретичній складовій принципів надання домедичної допомоги, в яких зонах вона може надаватися і як поділяються ці зони, що таке критична кровотеча і яким чином її зупиняти.

Всі отримані знання поліцейські закріпили на практиці.

Зокрема, вони відпрацювали накладення турнікету на ногу та руку собі, а також «пораненому» товаришу. Для часткового наближення стану учасників заняття до реального, властивого для бойової обстановки, етапи тренінгу чергувалися з виконанням інтенсивних фізичних вправ, а поліцейські мали на собі деякі елементи бойового екіпірування.

Керівник медичного підрозділу Збройних сил відзначив максимальну активність та високу мотивацію поліцейських під час виконання завдань тренінгу:

— Для нас очевидно, яким втратам ми можемо запобігти завдяки вмінню надавати допомогу. Розслаблятися зарано, потрібно постійно підтримувати свій бойовий дух і практичні навички. Тож не втрачаємо час даремно, тренуємося, і воно обов’язково спрацює.

Поліція Чернігівщини, спираючись на досвід протидії ворожому вторгненню в умовах облоги Чернігова та часткової окупації області рашистами, свідомо вносить доповнення у програму професійної підготовки співробітників.

— Несення поліцейської служби в умовах війни в багатьох аспектах відрізняється від стандартів мирного часу. А війна ще не завершилася, хоч і відступила з території Чернігівщини. І це вносить свої корективи, серед іншого, і в професійне навчання поліцейських, — зазначив начальник управління кадрового забезпечення поліції Чернігівщини Ігор Папченко. — Ми сподіваємось і на подальшу плідну співпрацю з фахівцями Збройних сил України. Сьогодні це — тренінг з надання першої домедичної допомоги собі, побратимам або цивільним громадянам. На черзі — вдосконалення стрілецької підготовки поліцейських, тренінги з проведення стрільби в особливих умовах, оскільки ми розуміємо відмінність бойової обстановки від умов повсякденного несення служби поліцейськими.

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини