Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 04:43:16

Олені, лосі, тури, коні: у парку природи "Беремицьке" масово народжуються нові тварини

13.06.2022   18:05Агенцiя

Євген працівник парку природи Беремицьке, що неподалік Остра. Разом зі своїм другом на ім'я Том вони відпрацьовували темпи їзди, аби коні були слухняними та виконували команди.

У парку можна не тільки покататися, а й навчитися їзди верхи на конях. Зараз усі тварини у Беремицькому спокійні та йдуть на контакт до людей. Однак під час війни вони були дуже налякані та знервовані.

- Бики декстери вони ховалися по куткам, здригувалися від кожного вибуху, гучного звуку. Дякуючи ЗСУ ситуація в регіоні спокійна. Тварини це відчувають і розуміють. Вони вже не такі полохливі, підходять до людей, які їх годують, - розповідає Сергій Степаненко, заступник керуючого парку природи Беремицьке.

Під час війни були проблеми з постачанням харчів для тварин. Допомогу надавали волонтери, багато сил довелося докласти і працівникам парку. У Беремицькому також прихистили біженців з Чернігова та області. У парку кажуть, що екосистема не зазнала шкоди від бойових дій, бо ворожі війська сюди не наближалися.

Життя у цьому мальовничому куточку Чернігівщини не на мить не зупинялося. Особливо радіють тут народженню нових мешканців. Ось у затінку відпочиває родина лосів, а неподалік від людських очей ховається родина оленів.

- На даний момент маємо 10 коників, 8 туроподібних теляток Хека, 2 оленів, 2 лосів, за цим дуже приємно дивитися, що життя у тваринок продовжується, - додає Сергій Степаненко.

Тварини та мальовнича природа парку дуже приваблює дітей. А учні місцевих шкіл проводять тут багато часу: вивчають флору і фауну, беруть активну участь в житті парку.

- Заготівля кормів для тварин, виготовляють годівнички і допомагають мешканцям. В першу чергу, виховує екологічну свідомість, дитина не зможе пройти поруч, якщо тваринка потребує допомоги, не зірве червонокнижну рослину, - розповідає Галина Никитенко, вчителька біології Остерської гімназії.

У парку Беремицьке завжді раді відвідувачам, адже помилуватися тут є чим і ким. А як відомо: час проведений на природі позитивно впливає на фізичний та психологічний стан людей, робить їх щасливішими, що особливо важливо зараз.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини