Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 9 грудня, 06:47:52

Чернігівські журналісти розповіли про роботу під обстрілами

07.06.2022   08:38Агенцiя

Журналіст Владислав Савенок - один з тих, хто лишився в Чернігові під час його облоги загарбниками та знімав фото та відео з епіцентру подій.

Його матеріали  демонстрували світу всю біль і трагедію, які переживало місто і його люди. На початку березня обстріл був і поблизу його будинку.  

"З самого ранку, поки діти сплять пішов і тут зруйнована 20, 10 школи, музей Коцюбинського пошкоджено. Приліт був у хату і настрашніше, що внизу родина загинула, прямий прильот і з трьох чоловік мати, батько і донька...",  - згадує журналіст Владислав Савенок.

Владислав як і всі інші містяни потерпав від нестачі харчі, відсутності електроенергії, води, тепла і газу. Але відчував, що люди хотіли знати правду про ситуацію в місті, а тому якби складно не було вирішив працювати. Робить це і зараз. Невтомлюється нагадувати, що війна триває.

"Люди не повинні розслаблятися повністю і не забувати про світломаскування і тд. У нас іде війна і цих несподіванок може бути багато", - каже Владислав.

В нових суворих реаліях без електрики та інтернету довелося працювати невеликій групі журналістів кількох чернігівських телеканалів, які вимушені були об'єднатися і створити спільний проект. Вчилися на ходу, працювали з коліс, коли навколо розривалися снаряди, були багато жертв і поранених. 

"...Киїнка у вогні. Як у вогні. Це заборонена зброя "Солнепьоки". Ми їдемо. Палили напалмом. Вона горить. Пригаємо в автівку, їдемо в Киїнку, а вона дійсно горить і ціла вулиця палає. Багато зруйнованих будинків. До нас виходять люди і кажуть: куди нам бігти, а ми по хатах шукаємо 300х, бо дуже багато було 200х. Це настільки страшно було, бо воно палало. Працювати треба швидко, а раптом все почнеться, буде прильот",  - розповідає Наталія Левочко, директорка телеканалу "Новий Чернігів".

Перекваліфікуватися з фотокореспондента у волонтера та водія довелося і Валентину Куцу. Каже, просто хотів бути корисним містянам. 

"Місто рідне, чимось допомогти, крім своєї професії треба було, багато, хто поїхав, допомагав на відстані... Люди стали дружніші, стали допомагати один одному, подключатися хто чим",  - каже Валентин Куц, фотокореспондент.

Усі герої нашого сюжету переконані, що професія журналіста важлива зараз, як ніколи. Війна триває, в тому числі й інформаційна. І кожен має докладати максимум зусиль, аби Україна перемогла.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини