Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 02:06:45

Чернігівські журналісти розповіли про роботу під обстрілами

07.06.2022   08:38Агенцiя

Журналіст Владислав Савенок - один з тих, хто лишився в Чернігові під час його облоги загарбниками та знімав фото та відео з епіцентру подій.

Його матеріали  демонстрували світу всю біль і трагедію, які переживало місто і його люди. На початку березня обстріл був і поблизу його будинку.  

"З самого ранку, поки діти сплять пішов і тут зруйнована 20, 10 школи, музей Коцюбинського пошкоджено. Приліт був у хату і настрашніше, що внизу родина загинула, прямий прильот і з трьох чоловік мати, батько і донька...",  - згадує журналіст Владислав Савенок.

Владислав як і всі інші містяни потерпав від нестачі харчі, відсутності електроенергії, води, тепла і газу. Але відчував, що люди хотіли знати правду про ситуацію в місті, а тому якби складно не було вирішив працювати. Робить це і зараз. Невтомлюється нагадувати, що війна триває.

"Люди не повинні розслаблятися повністю і не забувати про світломаскування і тд. У нас іде війна і цих несподіванок може бути багато", - каже Владислав.

В нових суворих реаліях без електрики та інтернету довелося працювати невеликій групі журналістів кількох чернігівських телеканалів, які вимушені були об'єднатися і створити спільний проект. Вчилися на ходу, працювали з коліс, коли навколо розривалися снаряди, були багато жертв і поранених. 

"...Киїнка у вогні. Як у вогні. Це заборонена зброя "Солнепьоки". Ми їдемо. Палили напалмом. Вона горить. Пригаємо в автівку, їдемо в Киїнку, а вона дійсно горить і ціла вулиця палає. Багато зруйнованих будинків. До нас виходять люди і кажуть: куди нам бігти, а ми по хатах шукаємо 300х, бо дуже багато було 200х. Це настільки страшно було, бо воно палало. Працювати треба швидко, а раптом все почнеться, буде прильот",  - розповідає Наталія Левочко, директорка телеканалу "Новий Чернігів".

Перекваліфікуватися з фотокореспондента у волонтера та водія довелося і Валентину Куцу. Каже, просто хотів бути корисним містянам. 

"Місто рідне, чимось допомогти, крім своєї професії треба було, багато, хто поїхав, допомагав на відстані... Люди стали дружніші, стали допомагати один одному, подключатися хто чим",  - каже Валентин Куц, фотокореспондент.

Усі герої нашого сюжету переконані, що професія журналіста важлива зараз, як ніколи. Війна триває, в тому числі й інформаційна. І кожен має докладати максимум зусиль, аби Україна перемогла.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини