Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 23:47:30

Військовослужбовці оперативного командування «Північ» допомагають населенню Чернігівщини

26.05.2022   09:17Агенцiя

На Чернігівщині триває гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече», в межах якої військовослужбовці оперативного командування «Північ» вирішують актуальні проблеми мешканців населених пунктів області, що були тимчасово окуповані військами російської федерації.

Постійні обстріли та вибухи, вимушене життя у підвалах та сховищах, репресії, примусове обмеження прав і свобод, моральні та фізичні знущання, коли, навіть, померлих не дозволяли поховати - ці «яскраві» ознаки «руського міра» вплинули на психічний та емоційний стан мешканців окупованих територій, погіршили здоров’я людей похилого віку та дітей.

Відсутність кваліфікованої медичної допомоги, ліків, транспортного сполучення з обласним центром поставило жителів на межу їхнього фізичного виживання. Не меншу небезпеку бути покаліченим або втратити життя несуть в собі інші ознаки «руського міру»: навмисно заміноване житло та майно мирних мешканців, залишені міни-пастки, різні розтяжки, невикористані боєприпаси та набої, гектари землі, всіяні уламками ракетних і артилерійських снарядів, тощо.

Військові надають медичну та соціально-психологічну допомогу, обстежують території щодо наявності вибухонебезпечних предметів, їхнього вилучення, знешкодження, або знищення спільно з інженерними підрозділами ЗСУ та ДСНС. Також проводиться профілактична робота щодо добровільної здачі населенням набоїв, боєприпасів, зброї залишеної окупантами.
Гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече» розпочалася на початку квітня цього року із звільненням населених пунктів Чернігівщини та охопила вже понад тридцять сіл та селищ.

Медичну та психологічну допомогу надано мешканцям 15 населених пунктів. Прийом лікарів у фельшерсько-акушерських пунктах, зокрема, військових терапевта, невролога, а також педіатра, організовано в населених пунктах Березна, Вихвостів, Петрушин, Пекурівка, Жукотки, Льгів, Левковичі, Ягідне, Іванівка, Тупичів. Оглянуто, призначено відповідне лікування, надано безкоштовні ліки 361 хворим старше 18 років та 192 дітям.

Обстежено територію щодо наявності вибухонебезпечних предметів у 22 населених пунктах. Зокрема, 336 подвір’їв та присадибніх ділянок, 5 кладовищ, 13 фермерських господарств, 13 пасовищ для худоби тощо. Крім цього, обстежено ділянки вздовж мереж електропередач у напрямках: Чернігів–Ріпки, пішохідний міст – Анисів–Підгірне, залізничний міст – Количівка, Масани–Жавинка, а також, ділянки у напрямках Брусилів–Новоселівка–Піски – пішохідний міст.

Гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече» демонструє взаємодію українського війська, органів місцевого самоврядування, волонтерських організацій,  підвищує довіру до Збройних Сил України, зміцнює віру в нашу Перемогу та надає мешканцям Чернігівщини впевненості в завтрашньому дні.

#ЗбройніСилиУкраїниПідставляютьПлече #ОК_Північ

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини