Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 16:32:41

Військовослужбовці оперативного командування «Північ» допомагають населенню Чернігівщини

26.05.2022   09:17Агенцiя

На Чернігівщині триває гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече», в межах якої військовослужбовці оперативного командування «Північ» вирішують актуальні проблеми мешканців населених пунктів області, що були тимчасово окуповані військами російської федерації.

Постійні обстріли та вибухи, вимушене життя у підвалах та сховищах, репресії, примусове обмеження прав і свобод, моральні та фізичні знущання, коли, навіть, померлих не дозволяли поховати - ці «яскраві» ознаки «руського міра» вплинули на психічний та емоційний стан мешканців окупованих територій, погіршили здоров’я людей похилого віку та дітей.

Відсутність кваліфікованої медичної допомоги, ліків, транспортного сполучення з обласним центром поставило жителів на межу їхнього фізичного виживання. Не меншу небезпеку бути покаліченим або втратити життя несуть в собі інші ознаки «руського міру»: навмисно заміноване житло та майно мирних мешканців, залишені міни-пастки, різні розтяжки, невикористані боєприпаси та набої, гектари землі, всіяні уламками ракетних і артилерійських снарядів, тощо.

Військові надають медичну та соціально-психологічну допомогу, обстежують території щодо наявності вибухонебезпечних предметів, їхнього вилучення, знешкодження, або знищення спільно з інженерними підрозділами ЗСУ та ДСНС. Також проводиться профілактична робота щодо добровільної здачі населенням набоїв, боєприпасів, зброї залишеної окупантами.
Гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече» розпочалася на початку квітня цього року із звільненням населених пунктів Чернігівщини та охопила вже понад тридцять сіл та селищ.

Медичну та психологічну допомогу надано мешканцям 15 населених пунктів. Прийом лікарів у фельшерсько-акушерських пунктах, зокрема, військових терапевта, невролога, а також педіатра, організовано в населених пунктах Березна, Вихвостів, Петрушин, Пекурівка, Жукотки, Льгів, Левковичі, Ягідне, Іванівка, Тупичів. Оглянуто, призначено відповідне лікування, надано безкоштовні ліки 361 хворим старше 18 років та 192 дітям.

Обстежено територію щодо наявності вибухонебезпечних предметів у 22 населених пунктах. Зокрема, 336 подвір’їв та присадибніх ділянок, 5 кладовищ, 13 фермерських господарств, 13 пасовищ для худоби тощо. Крім цього, обстежено ділянки вздовж мереж електропередач у напрямках: Чернігів–Ріпки, пішохідний міст – Анисів–Підгірне, залізничний міст – Количівка, Масани–Жавинка, а також, ділянки у напрямках Брусилів–Новоселівка–Піски – пішохідний міст.

Гуманітарна ініціатива «Збройні Сили України підставляють плече» демонструє взаємодію українського війська, органів місцевого самоврядування, волонтерських організацій,  підвищує довіру до Збройних Сил України, зміцнює віру в нашу Перемогу та надає мешканцям Чернігівщини впевненості в завтрашньому дні.

#ЗбройніСилиУкраїниПідставляютьПлече #ОК_Північ

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.