Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла
Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.
![](/uploads/31955-m.jpg)
В общежитії прожив з 1986 року після Чорнобильської аварії з армії прийшов, устроївся на роботу дали общежитіє і всю жизнь прожив", - каже чернігівець Микола Лейко.
З самого початку війни родина Лейко разом з десятками містян переховувалася у бомбосховищі. Після втрати житла вимушені були тут і лишитися у темряві і холоді. Але на життя родина не скаржиться, лише хоче скоріш вийти на поверхню. Сім'я вдячна всім, хто допомагав - їжею, речами, генератором та добрим словом.
"Харчі є. Готуємо на вогнищі. Ми не голодні, у нас все є. Хочеться перебратися там, де тепло і світло", - розповідає Людмила Лейко.
А днями родині Лейко запропонували житло в гутрожитку училища побутового обслуговування. Про складну ситуацію в якій опинилася сім'я з дітьми дізналися в Чернігівській обласній військовій адміністрації і надали допомогу.
"Є певна частина кімнат, яка заброньована ОВА у студентських гуртожитках серед ПТУ. Це невелика кількість, але певну частину людей, які будуть звертатися ми зможемо розміщувати", - повідомила Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.
Людмила та Микола прийшли оглянути умови в гуртожитку. Кажуть, все влаштувало, а тому нарешті переїдуть з дітьми у світлу та теплу кімнату.
"Визначилися, вибрали кімнату. після бункера важко там темно, холодно 11-12 градусів. 0.52-0.55 тут все по іншому наче вийшов у другий світ", - повідомили Людмила та Микола.
Попри втрату житла і життєві складнощі родина Лейко планує залишатися в Чернігові та будує плани на майбутнє, яке обов'язково для України буде мирним та щасливим.
"Мені треба дітей учить, надо подимать для життя куда мені їхать, роботу надо шукать", - каже Микола Лейко.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.