Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 01:43:19

“Технова” за власною ініціативою розриває договір оренди Чернігівської ТЕЦ, – Атрошенко

15.05.2022   15:24Агенцiя

ТОВ “Технова” розриває договір оренди Чернігівської ТЕЦ за власною ініціативою. Міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що 11 травня отримав відповідного листа-пропозицію від керівництва компанії.

Про це повідомляє Суспільне.Чернігів.

Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів на "Чернігівській ТЕЦ" зруйновано вузол подачі вугілля, вузол хімічної підготовки води, центральну щитову та ділянки теплових магістральних мереж. Подекуди на магістралях відсутні до восьми метрів труб.

    “На сьогодні знищено вузол подачі вугілля. І на сьогодні орендар розуміє, що будуть напрацьовані ще додаткові збитки на газу, і він це зіштовхнув на місто. Насправді це величезна задача, але технічно і технологічно це потрібно було робити 10 років назад – повертати його до управління коммайна, щоб воно ним займалося”, – сказав міський голова Чернігова.

За словами Владислава Атрошенка, наразі борги двох чернігівських теплогенеруючих підприємств КЕП “Чернігівська ТЕЦ” ТОВ “Технова" та АТ “Чернігівоблтеплокомуненерго” перед НАК "Нафтогаз України" сягають 500 мільйонів гривень. Разом із борговими зобов’язаннями, місто може отримати й застарілу інфраструктуру, говорить Владислав Атрошенко.

Так, коефіцієнт корисної дії котлів на ТЕЦ становить 76%, тоді як сучасний ККД – 94%. А теплові втрати магістральних мереж сягають 30%, при нормативі у 13%.

Зі слів Атрошенка, передача майнових комплексів в управління міста надасть можливість залучати кредитні кошти на їх модернізацію.

“Бо коли був орендар, то Бюджетний Кодекс нам забороняв виступати гарантами за позичальника-приватну компанію. Колись ще ми розглядали кредит Світового Банку – 30 мільйонівдоларів на реконструкцію мереж. То там п’ятисторонній договір був, де однією зі сторін мала бути міська рада. А нам це прямо забороняє Бюджетний Кодекс”.

Владислав Атрошенко вважає, що повернення ТЕЦ в комунальну власність надасть можливість хоча б гіпотетично говорити про об’єднання мереж “Чернігівської ТЕЦ” та “Облтеплокомуненерго” та будівництво поряд з ТЕЦ сміттєпереробного заводу. Лише розробка такого проєкту реконструкції, за оцінками міського голови, може коштувати до кількох мільйонів євро.

Суспільне намагалося отримати коментар від представників ТОВ “Технова”, але не отримало відповіді. "Ми готові оприлюднити їх позицію у наступних публікаціях", - зазначає видання.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини