Щеплення дитини без картки: що важливо знати
Під час війни важливо дотримуватись календаря профілактичних щеплень і забезпечити собі й дитині повний захист.

Якщо ви знаходитесь в іншому місті й не маєте змоги щепитись у лікаря, з яким підписана декларація, ви можете вакцинуватись у найближчій лікарні.
Всі дані про щеплення починаючи від минулого року вносяться в Електронну систему охорони здоров'я (ЕСОЗ). Тобто лікар зможе потім побачити вакцинальний статус дитини.
Отримання друкованої довідки є не обов'язковим, але на запит/вимогу батьків лікар може видати Довідку про проведені щеплення. Всі наступні щеплення будуть також вносити у цю довідку та ЕСОЗ.
Якщо ви загубили картку дитини, то варто знати, що введення додаткових доз вакцини є безпечним для здоров'я.
Це підтверджено результатами досліджень та рекомендовано авторитетними міжнародними організаціями, такими як World Health Organization (WHO) та Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності.
У ситуації, коли інформація про проведені щеплення конкретної особи недоступна і немає можливості її отримати або ж відновити, доцільно зробити повторний курс щеплень.
Як повідомляють Ірина Волошина, доктор медичних наук, професорка кафедри сімейної медицини, та Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, у мирних умовах рівень введення додаткових доз вакцин сягає 10% серед загального населення.
В умовах посиленої міграції населення цей показник може зростати. Найчастіше повторно проводять щеплення від COVID-19, кору, правця, гемофільної інфекції, вітряної віспи.
Повторний курс вакцинації має проводитись у тих же дозах, що й при стандартній схемі введення, з дотриманням мінімальних інтервалів з урахуванням віку пацієнта. Рекомендації з вакцинації дітей та дорослих із порушеним календарем щеплень схвалені наказом #МОЗ.
Пам'ятайте, що вакцини, які використовуються в Україні, країнах ЄС, США і Канаді, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36
Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31
Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28
Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00
Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52
Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.