Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 23:23:07

Захисники Чернігова: молодший лейтенант Олександра

15.05.2022   14:01Агенцiя

«Це була безсонна ніч. Ми як раз відпрацьовували робочі карти, готували особовий склад. Тобто війну я зустріла на місці служби і вже була в повній бойовій готовності», - згадує початок повномасштабного вторгнення росії в Україну командир механізованого взводу однієї з військових частин ОК «Північ» молодший лейтенант Олександра.

У свої 24 роки дівчина могла б стати успішним дизайнером або архітектором-будівельником. Саме такі спеціальності вона отримала у цивільному житті. Однак майбутній офіцер і командир Збройних Сил України підписала контракт у 2016 році і почала службу з солдатського звання. Набувала навички та знання у Навчальний центр ім. князя Ярослава Мудрого . Потім навчання, курси, кафедра військової підготовки… Відтак, пройшовши всі щабелі підготовки, дівчина виросла до офіцера. Була на ротації на сході України, виконувала задання у Мар’їнці, Красногорівці…

Зізнається, що становлення на посаду, яка більш типова для чоловіків, було проблематичним. Однак Саша поламала стереотипи і наразі професійно виконує поставлені задачі.
З початком воєнних дій в області перебувала на бойових позиціях біля «Епіцентру» у Чернігові. Далі були переміщення відповідно до наказів командирів.

Найбільше за час війни на Чернігівщині в пам’яті Олександри закарбувалися місцеві мешканці.

«Запам’ятала наших людей. Ти попереджаєш їх про ракетну небезпеку, а бабуся з дідусем спішать передати тобі варену картоплю. А коли переміщувалися на БМП містом, жіночка намагалася передати буханку хліба, закинути нам на машину», - сміючись згадує дівчина та запевняє, що саме заради таких людей вони і воюють з ворогом.

Олександра не розуміє, як у сучасному світі може існувати таке нелюдське відношення, і на скільки не має грані у людської жорстокості. Такого не має бути: «Російські окупанти – це жорстокі нелюди, яких не має існувати на нашій планеті. Натомість українські захисники – це символ нескореності та незламності. Це просто кіборги у різних постатях».

Тому бажає українцям бути людяними один до одного, не забути, через що уже пройшли у звільнених містах, щоб не допустити знову.

#захисники_Чернігова #ОК_Північ #Чернігівщина

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.