Через повінь у Менській громаді звільнили старосту селища
На фейсбук-сторінці "Макошине", люди почали викладати фото підтоплених будинків та вулиць села у селі Макошине.
Староста селища Роман Коваленко спродовж трьох днів не відповідав на дзвінки журналістів "Меншина".
За коментарем щодо ситуації, яка трапилась у селі та як її будуть вирішувати, журналісти звернулись до Менського міського голови Геннадія Примакова.
- На території Макошине знаходиться шлюзова споруда, яка не перебуває на балансі міськради (кому належить невідомо). Коли головою сільради був Валерій Кравцов (начальник відділу ЖКГ міськради) то на селі була людина, яка здійснювала нагляд за водою та доповідала щодня про рівень води. Тому раніше, коли було відомо, що рівень води значно підіймався, голова сільради використовував машини із землею та засипав дамбу. Цього року Роман Коваленко заявив, що води буде небагато та перейматись щодо цього не варто, - зазначив міський голова.
У суботу, 7 травня, староста зателефонував та повідомив, що через насип (що знаходиться на "Індії") до села не надходить вода та зазначив, що ситуація не критична і використовувати техніку не потрібно.
Того ж дня ми разом з Олегом Неберою, заступником міського голови, приїхали перевірити рівень води, який на той момент був у нормі (до насипу вода не доходила). Але про шлюзову споруду староста нічого не повідомив.
- Вже в понеділок мені вдалось приїхати на дамбу та побачити, що у людей підтоплює хати. Потім виявилось, що вода піднялась на 20 см. Люди, які там живуть вирішили, що дамбу засипати не можна, бо вода не вийде назад. Відповідальності з себе не знімаю, але в першу на подібну проблему мав реагувати староста селища. Сьогодні зранку я його звільнив. Зараз у Макошине створена спеціальна комісія, яка буде визначати суму збитків по кожній підтопленій хаті та відповідно до цього місцева влада буде приймати рішення. Щодо призначення нового старости, то про це я ще буду говорити з людьми, його будуть обирати жителі села, - розповів Геннадій Примаков.
Останні новини Чернігівщини
Доступ до послуг за будь-яких умов: про Індекс цифрової трансформації громад та Starlink – на брифінгу в ОВА 16:44
На національній платформі «Дія.Цифрова громада» працює унікальний інструмент – Індекс цифрової трансформації, який дозволяє в режимі реального часу вимірювати рівень цифровізації громад України.
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.
Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28
Оперативники та слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції викрили незаконну діяльність 55-річного зловмисника, який систематично займався збутом наркотичних засобів. Зловмисника поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 14:47
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.