На Чернігівщині класний керівник керує бойовим підрозділом
Можна сказати, що до війни колишній вчитель, а нині командир-тероборонівець Ігор Білецький був готовий.
Викладав у школі трудове навчання та предмет «Захист Вітчизни», керував випускним класом, а в позаурочний час проводив тренінги з базової підтримки життя та надання домедичної підготовки. Ще у 2018 році, коли в Україні почали створювати підрозділи територіальної оборони, він підписав контракт та постійно брав участь у зборах оперативного резерву. Чоловік неодноразово був відзначений військовим командуванням за патріотичне виховання молоді, а у 2019-му став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
— Хоча я постійно навчався та тренувався, проте напад росії став усе ж таки для мене несподіванкою, — розповідає Ігор. — Вранці 24 лютого мене розбудили страшні слова, що пролунали з вуст коханої дружини: «ВІЙНА!». Кілька хвилин приходив до тями, потім почали збирати речі.
Того ранку Ігор зробив все, щоб його сім’я покинула атакований ракетними ударами Чернігів та виїхала у безпечне місце. Потім, не гаючи часу, пішов до військкомату. Цього ж дня отримав зброю та став до лав Збройних Сил України.
Бійці підрозділу під командуванням Білецького стримували війська агресора на околицях Чернігова та завдавали нищівних ударів у відповідь. Під час бомбардувань та ворожого мінометного вогню, ризикуючи власним життям, вони евакуйовували поранених людей.
Як пригадує воїн, 16 березня, коли в місті розстріляли людей у черзі за хлібом, він разом із побратимами були поряд і одними з перших прийшли на допомогу.
— Хоч нині місто потроху повертається до мирного життя, ми продовжуємо нарощувати свої бойові вміння, — говорить колишній вчитель. — Якщо ворог спробує ступити ще раз на чернігівську землю, в нього точно нічого не вийде.
Ігор Білецький щиро вірить в нашу перемогу. Вірить в те, що вона буде вже скоро:
У школі разом з одинадцятикласниками ми готувалися до випускного балу. Я знаю — ми його обов’язково відсвяткуємо! Дівчата вдягнуть гарні сукні, а хлопці — елегантні костюми. Щиро сподіваюся побачити всіх своїх дітей живими й здоровими.
Останні новини Чернігівщини
Як допомогти звільненим з полону та їхнім родинам адаптуватися без стресу та повторних травм говорили на тематичному семінарі-тренінгу 09:57
Людина, яка певний час перебувала в ворожому полоні, потребує як фізичної, так і психологічної реабілітації. Як допомогти їй адаптуватися, відновити психічне здоров’я та повернутися до цивільного життя – ключова тема сьогоднішнього семінару-тренінгу, що відбувся в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.
Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
2 лютого: цей день в Україні і світі 08:47
День 1440 Російська агресія - Day 1440 Russian aggression
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.