Чернігівка розповіла, як хворіла на COVID-19 під час війни
В умовах війни багато хто нехтує правилами поведінки під час пандемії COVID-19, як-от носінням маски. А деякі з цих правил, наприклад дотримання соціальної дистанції, виконати буває просто неможливо.

Проте коронавірусна хвороба не зникла, люди продовжують хворіти, а надати вчасну допомогу під час війни буває складно. Хтось хворіє вдома, а найближчі аптеки зачинені, хтось в укритті або навіть в підвалі пологового будинку, інші в евакуаційних потягах та автобусах по всій країні, а дехто – за кордоном без знання мови.
Тож щепитись від COVID-19 необхідно кожному, хто має таку можливість. Вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби. Якщо минуло понад півроку з другої вакцинації, зробіть бустерне щеплення за першої нагоди.
- Я захворіла на COVID-19 22 лютого. Перші симптоми – висока температура і біль в усьому тілі. Перші два дні я лежала вдома, аж поки 24 лютого почалась війна. Я зателефонувала до свого сімейного лікаря, але вже не було можливості зробити ПЛР чи навіть експрес-тест. Але за симптомами лікар визначив, що це коронавірусна хвороба. Він одразу виписав ліки на будь-який перебіг хвороби. Купити ліки вже було дуже проблематично, оскільки працювало всього декілька аптек у місті і весь час йшли обстріли.
На четвертий день у мене почався кашель. Ймовірно і через те, що я знаходились в підвалі, де було багато пилу і важко дихати. Я намагалась виходити на вулицю, але після того, як в школу, яка знаходиться за 10 хвилин від дому, прилетіла ракета, я виходити перестала. Увесь цей час я була в масці, адже боялась заразити людей, які були з нами в підвалі.
Лікувалась я відповідно до симптомів тим, що було вдома. Зрештою, з допомогою сусіда чоловіку вдалось поїхати в аптеку і придбати необхідні препарати.
Я завжди була за вакцинацію і після того, як я перенесла COVID-19, моє ставлення не змінилось. Влітку я отримала дві дози антиковідної вакцини від COVID-19 і вважаю, що вакцинація дозволяє перенести хворобу легше, а також звести до мінімуму її наслідки, - розповіла 34-річна Тетяна з Чернігова, зараз тимчасово переміщена.
Комунікаційний центр МОЗ
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).