Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 02:49:25

Захисники Чернігова: від провізора до бойового медика

05.05.2022   11:46Агенцiя

У Чернігові Роман працював провізором. А з військової підготовки – тільки військова кафедра. Та з приходом російської окупаційної орди в Україну, зокрема на Чернігівщину, хлопцю прийшлося стати справжнім бойовим медиком.

«Коли все почалося, то для дружини і дітей обладнав у підвалі прихисток. Сам через кілька днів пішов добровольцем до військкомату. Там пояснив, що я – не лікар. Нащо мені відповіли: краще, ніж нічого. Тому надалі освоював медичні навички», - розповідає Роман про початок свого військового шляху.

Рома служить на посаді начальник медичної служби одного з підрозділів оперативного командування «Північ». Згадує перший обстріл. «Це було як раз на 8 березня. Увечері привітав дружину. А потім нас накрили. Це було на першому блок-посту на в’їзді у Чернігів. Потім ми висунулися у Количівку, де майже місяць тримали оборону міста і не дали ворогу пройти», - пригадує хлопець. – «На жаль, через постійні артилерійські обстріли страждали цивільні люди. Після розбомблення росіянами мосту через Десну Количівка опинилася відрізаною, зокрема і від медичної допомоги. Були тільки жінка-фельдшер і я».

Тому Роману прийшлося рятувати не тільки своїх побратимів, а й надавати медичну допомогу місцевим мешканцям, що було частіше. Також у Количівці армієць познайомився з родиною медиків, зокрема хірургом обласної дитячої лікарні, який став своєрідним учителем для військового, передавши досвід.

«Героїчних вчинків не вчиняв. Просто робив свою роботу. На моєму місці, думаю, так би робив кожен», - скромно зауважує хлопець і зазначає, що з затишшям на Чернігівщині менше задач не стало: уся документація щодо лікування, поранень, реабілітації тощо – на його плечах, адже це також великий і серйозний шмат роботи. На захисника вдома чекає родина – дружина та двоє синів, з якими мріє прогулятися під мирним українським небом. А ще зізнається, що за можливості і після перемоги продовжить службу в Збройних Силах України: «Розумію, що мої навички тут більш потрібні».

«…Щоб не падали духом, вірили в перемогу, у Збройні Сили України, підтримували один одного. Усе буде Україна! Ми переможемо!», - такі слова адресував до українців захисник.

Сторінка ОК "Північ"

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини