Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 06:11:13

За яким принципом і які продуктові набори від держави видають у Чернігові

04.05.2022   19:12Агенцiя

У приміщеннях більшості навчальних закладів Чернігова зараз організована видача пакетів з гуманітарною допомогою у вигляді продуктових наборів, надання якої забезпечила держава.

- Мені б хотілося від імені чернігівської громади висловити слова щирої вдячності областям-партнерам і державі за надану гуманітарну допомогу.

Принагідно хочу повідомити мешканцям Чернігова, що гуманітарна допомога надходить у місто поступово. Вагони відразу розвантажуються і пакети розвозяться до пунктів видачі.

Допомога надходить від Рівненської та Дніпровської військових адміністрацій. Пакети безпосередньо формуються в цих містах, і тому вони різняться за кількістю найменувань продукції й вагою.

Отже, ні пункти видачі (а це переважно заклади освіти), ні міська рада не мають жодного стосунку до формування пакетів із гуманітарною допомогою, ми їх отримуємо вже запакованими, - розповіла заступниця міського голови Чернігова Вікторія Пекур у коментарі журналістам, які 3 травня навідалися в один з таких пунктів видачі допомоги в школі №7.

Вікторія Пекур показує копії накладних на пакунки з гуманітарним вантажем, щоби проілюструвати: вміст пакетів різниться, бо так вони формуються відправниками.

- Ось, наприклад, берем склад набору №4. Ми бачимо, що в цьому наборі є 12 найменувань і вага цього набору – 8 кілограмів. У той же час можемо взяти склад набору №5: 14 найменувань і 9 кілограмів. Що в якому вагоні – ми не знаємо, приймаємо вже тільки як факт. І, відповідно, що до якого пункту видачі дійде – це теж чисто логістичне, тобто ніхто не відбирає, а відправляють по черзі, - додала вона.

Більше про роботу пункту видачі та механізм обліку розповіла директорка школи №7 Наталія Колотило.

- Потужність закладу дозволяє видавати десь приблизно 500-700 пакунків за зміну. Тобто ми працюємо в будні дні з 10-ї до 15-ї, в суботу ми працюємо з 10-ї до 13-ї. Такий графік зумовлений тим, що необхідно ще і приймати пакунки, перераховувати їх. Пакунки ми іноді приймаємо зранку, іноді вже після третьої години. І, відповідно, це пояснюємо людям, чому такий графік роботи, - зазначила вона.

Як відомо, пакунок з продуктовим набором видається на кожного мешканця Чернігова будь-якого віку. Отримати їх може один дорослий зразу на всю свою сім’ю, яка прописана за однією адресою. Але взяти допомогу повторно, навіть у різних пунктах видачі, не вдасться.

- Є електронна база, в яку заносяться за паспортними даними всі мешканці Чернігова. І, відповідно, якщо людина не отримувала пакунок - то база пропускає далі і можна отримувати всі інші паспортні дані. Якщо ж людина вже в якомусь місці отримала пакунок, то в базі вказується місце, дата та час отримання пакунку. Тобто ми можемо відслідковувати тих людей, які вже отримали ці пакунки, - додала директор навчального закладу.

Наразі в Чернігові працюють 22 пункти видачі допомоги. Маломобільним групам населення, тим, хто не може прийти та отримати її в один із центрів самостійно, продуктові набори розвезуть співробітники терцентрів соціальних послуг.

Чернігівська міська рада

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.