Із рушницею проти танків: житель Ягідного стріляв по окупантах, які вдерлись у село
Його поховали лише нещодавно поряд з батьком та братом у рідному селі. Леонід Грищенко у Ягідному доглядав за хворою мамою, коли у село вдерлися рашисти.
![](/uploads/31988-m.jpg)
Колишній опер не втік, не сховався, не міг покинути маму. Навпаки він чекав зустріти ворога. Леонід був ще й мисливцем і мав зброю, яку приготував для захисту. Його зять згадує їх останню зустріч.
"Я приїздив 2 березня. Він казав: "Якщо прийдуть у село, то одного да вб'ю". Він розумів, якщо зайдуть орки, то не буде сидіти на місці, не буде ховатися в погребі", - розповідає Павло зять Леоніда Грищенка.
Односельці достеменно не знають, як саме загинув Леонід Грищенко, бо налякані люди ховалися від обстрілів, хто де. Нашпиговане кулями тіло чоловіка знайшли на одній з вулиць. Леонід дав бій окупантам, бій який виявився останнім у його житті. Односельці переказують останні слова героя, які він сказав своїй матері.
"Куди ти синочок ідеш? Воювать. Куди ж ти проти такого попреш? Оглянувся, закрив двері і всьо. Кажуть, одного вбив, ще одного поранив", - згадує Олександра Андріївна жителька Ягідного
"Його розстріляли на 3й вулиці. Як ідеш перша хата", - каже Олексій Іванович, житель Ягідного.
Тіло Леоніда Грищенка ще довго пролежало на вулиці. Рашисти не дозволяли людям його поховати. Згодом в будинок, де жив герой, потрапив снаряд і хата вигоріла вщент.
"Ось, що лишилося від дому, в який ми приїздили з дружиною. Тут він жив останні 3 роки. Бо була хвора мати", - розповідає Павло, зять Леоніда Грищенка.
Ягідне, як і його мешканці пережили жахіття війни. Всім відома школа, де окупанти у нелюдських умовах тримали понад 300 жителів села, частина з яких померла. А ті, що вижили на все життя запам'ятають, що приніс в село "рускій мір".
"Я другу війну переживаю. Гітлерівців пережив і вас, кажу, переживу, сволота. Покрали усе, постріляли відра, кастрюлю, сковорідку, газову плиту", - каже Олексій Іванович, житель Ягідного.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.