Три із п'яти пошкоджених лікарень у Чернігові не відновити - ОВА
Три медичні установи в Чернігові не підлягають відновленню після бомбардувань російськими військами.
Про це в прямому ефірі національного телемарафону заявила заступниця начальника управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА Тетяна Лебедєва, передає Укрінформ.
"Зараз у місті немає жодної лікарні, яка не зазнала б руйнувань. На жаль, три медичні заклади не підлягають відновленню, бо вони зруйновані вщент: це обласний протитуберкульозний диспансер, це кардіоцентр, у який 3 березня влучила авіабомба, яка вбила 50 людей, і діагностичний центр допомоги чорнобильцям. До того ж, у міській лікарні №2 були вибиті всі вікна після мінометного обстрілу й ми затуляли їх папером і деревиною", - сказала Лебедєва.
За її словами, поранені стали поступати до чернігівських лікарень у перший день війни - 24 лютого о 10 годині ранку. Це були люди з мінно-вибуховими травмами. Траплялися дні, коли щогодини поступало по 50-60 осіб.
"Наші хірурги впоралися. Напередодні вони пройшли курси навчання й були готові надавати допомогу навіть у таких умовах", - зазначила посадовиця.
Допомогу в Чернігові надавала менша частина від усіх наявних в місті медиків. Більшість залишила місто, рятуючи свої родини.
Як повідомлялося, Чернігів понад місяць перебував під обстрілами та бомбардуваннями російських військ. На початку квітня місто й область було визволено від загарбників.
Останні новини Чернігівщини
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.
11 березня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.