Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:13:22

Домашлин на Корюківщині прийняв 44 переселенців з Чернігова та навколишніх сіл. Вони й досі там

01.05.2022   12:37Агенцiя

У маленьке село Домашлин, що на Корюківщині, з перших днів російсько-української війни почали прибувати внутрішньо переміщені особи. Й досі всі лишаються у населеному пункті.

Староста Домашлинського старостинського округу Корюківської міськради Алла Єгунова розповіла, що вперше й востаннє (дай, Боже) їхнє село побачило колону ворожої техніки наприкінці лютого. Тоді танки й бронетранспортери кружеляли їхніми околицями.

Українські захисники зіпсували їхню логістику своїми вмілими діями. Тож рашисти довго шукали, якою дорогою дістатися Чернігова. Не вийшло втілити заплановане на Сосниччині, з населеними пунктами якої межує Домашлин, тож забрели до них.

Алла Іванівна не приховує: було дуже лячно. Видно, ворог шукав шлях з твердим покриттям. Не менш як три сотні одиниць різної смертоносної техніки проїхало вулицями Домашлина. Добряче попсували асфальтівку. Опісля рушили у бік Мени.

З перших днів війни у село почали втікати з Києва, Чернігова та навколишніх населених пунктів земляки. Їхали до батьків, родичів, у свою дачу. Приїжджали як пенсіонери, так і родини з малими дітьми. Село з радістю прийняло усіх.
Домашлинці з нетерпінням чекають, коли поштовики привезуть їм довгоочікувані державні виплати

Тим, хто потребував, надавали гуманітарну допомогу у Корюківському центрі надання соціальних послуг та молодіжному центрі «КУБ». Місцеві люди подільчиві, теж не відмовляють нікому в підтримці. Ще всі вимушені переселенці лишаються в Домашлині.

Хтось уже з’їздив, навідався у свій будинок чи квартиру. У багатьох житло пошкоджено у результаті обстрілів. Декотрим людям нікуди повертатися, тому планують садити городи і якось виживати.

Є ще одна проблема, каже Алла Єгунова, що тривалий час не розв’язується у селі. Це невиплачені пенсії за останні два дні лютого та весь березень. Для стариків вона дуже болюча. Які у літніх людей заощадження? Отримав пенсію – живе, немає грошей – виживає.

Сусіди.city

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.