У знищеному архіві СБУ в Чернігові зберігалося майже 13 тисяч справ репресованих
У знищеному внаслідок обстрілів Чернігова архіві СБУ зберігалося близько 13 тисяч справ репресованих за радянських часів українців.
Про це повідомив директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик під час всеукраїнського телемарафону, передає Укрінформ.
“За європейським досвідом, ці документи репресивних органів мали би зберігатися не в спецслужбах, оскільки це не їхні функції, а завданням СБУ не є досліджувати історію неіснуючої держави. Вони мали бути перевезені в цивільні установи, якими є, зокрема, архіви Інституту національної пам’яті, і там уже забезпечити максимальний доступ. Бо, дійсно, шкода тих 13 тисяч справ, які знищили”, - сказав Кулик.
За його словами, кожен архів є унікальним, адже зберігає масив документів, який на 99,9% ніде не повторюється. І втрати таких документів неможливо компенсувати.
Читайте також: кремлівська пропаганда поширює фейк про захоплення архіву ОБСЄ у Маріуполі - ЦПД
Як повідомлялося, російські війська обстріляли будівлю СБУ в Чернігові 25 лютого, внаслідок влучання двох снарядів виникла пожежа. Втрачено тисячі документів рядянських спецслужб, наказів, переписок, особових та агентурних справ ХХ століття.
Чернігів понад місяць перебував під обстрілами та бомбардуваннями російських військ. На початку квітня місто й область визволено від загарбників.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.