Заклеюють вікна та розбирають завали у зруйнованому гуртожитку в Чернігові
Заклеюють плівкою вибиті вікна, лагодять двері, розбирають завали. У Чернігові почали працювати добровільні будівельні батальйони, або ж добробати.
![](/uploads/31955-m.jpg)
Люди з усієї України зорганізувалися за допомогою соцмереж, аби допомогти власникам пошкодженого житла хоча б частково його відновити. Як розповів директор благодійного фонду «Іскра добра» Ігор Кукобко, нині у складі чернігівського добробату 100 людей. Частина з них 27 квітня працювала у зруйнованому гуртожитку в мікрорайоні Бобровиця.
Біля 9-поверхового гуртожитку в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові – згорілі автівки, вщент знищене кафе у прибудові, вибиті вибуховою хвилею вікна та сліди від прямих влучань з важкого озброєння.
У частині постраждалих квартир цього будинку пробиті наскрізь стіни та повалені перекриття. З перших днів вторгнення цей гуртожиток був на передовій.
«Літак летів, о 5:20 і о 4-й бомбив, «Гради» били, танки стріляли», – пригадує мешканка зруйнованого гуртожитку Ганна Охріменко.
Квартира жінки – одна із найбільш вцілілих у будинку. За 4 місяці до вторгнення вона зробила в ній ремонт.
«Все життя, 40 років збирали на ремонт цей…»
Нині до гуртожитку починають повертатися люди. Хтось виносить із квартир вціліле майно. Хтось разом із комунальниками розбирає завали і прибирає сміття.
Допомагати людям зробити їхні квартири придатними для проживання приїхали учасники добробатів. До добровільних будівельних батальйонів вступили люди з усієї України, розповів директор благодійної організації «Іскра добра» Ігор Кукобко.
«Вставляємо двері, розчищаємо завали, повалені дерева розпилюємо – робимо, що люди просять. Якщо люди просять поладнати дах, якщо не капітально, а профнастил покласти – то це ми зробимо».
У Чернігові до добробату вступила сотня людей з міста та всієї України. За словами бригадира Дениса Самсонова, їхнє головне завдання – хоча б частково поклеїти плівкою вікна і допомогти людям у найбільш постраждалих мікрорайонах Чернігова, таких як Бобровиця.
«Щоб люди хоча б могли поступово наводити лад. А без вікон і дверей, коли дощі йдуть – людині важко морально».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.