Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 17:45:20

Відбирали лопати в місцевих, щоб вирити окопи: місяць російської окупації у Вишневому

26.04.2022   22:05Агенцiя

Розбита й спалена техніка, траншеї бліндажів, сміття – у селі Вишневе понад місяць жили російські окупанти. Забирали в місцевих лопати, перевіряли телефони, шукали алкоголь. Тут розташовувались самі ті підрозділи, які гатили по Чернігову.

25 лютого в село Вишневе, що на Ріпкінщині, увійшли російські окупанти. Військовий табір розгорнули у саду. Рили бліндажі – в основному, відібраними у місцевих.

"В людей забирали лопати. Може, в них і свої були. Але тут гребли і лопати, і молотки, і весь інструмент", – розповідає Олена Мойсєєнко, жителька села Вишневе.

Після себе лишили купи сміття та траншеї бліндажів на території близько 10 гектарів, купи підбитої та спаленої техніки. Боєприпаси також були – їх уже забрали піротехніки.

"Вони зі свинарників настягували сіна, соломи. Тюки такі. І на цих тюках спали. Там здоровенні приміщення. Алкоголь шукали, питали. Сперечатися з ними також страшно. Вони стоять і затвором клацають".

У місцевих перевіряли телефони. Олена розповідає, про те, що чужі люди йдуть до хати, попередив собака. Жінка відразу вимкнула і сховала телефон.

"Якби вони взяли мій телефон, вони б мене вбили на місці".

У приміщенні заводу окупанти облаштували штаб і військовий госпіталь. Тут залишилися ноші та закривавлені ганчірки. Над людьми тут не знущалися, але близько підходити до табору не дозволяли.

"Нацисти. Скрізь їм бачились нацисти. Жінка перед ним стоїть – для них не було різниці. Автомат наставляють і шукають нацистів. В порожні хати лізли. Замки зривали".

Жили росіяни і в селі – у покинутих хатах, у приміщенні школи. У дитячому садку. Місцеві кажуть, на формі в окупантів бачили написи «забайкальський військовий округ». Жителі Вишневого розповідають – вперше росіян «накрили» наші військові 25 березня.

"У нас огород там в кінці. То вони і пішки, і полями, і машинами, і "Тиграми", –Тамара Іванівна, жителька села Вишневе.

Невдовзі після цього окупанти пішли.

    "До п’ятої години дня вони вже виїхали. А потім почалися якісь вибухи за селом. Ми думали, що вони село наше підривають. А потім люди розказали, що вони зривали свою техніку биту – не хотіли її тягнути назад".

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.