Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 травня, 11:58:51

Відбирали лопати в місцевих, щоб вирити окопи: місяць російської окупації у Вишневому

26.04.2022   22:05Агенцiя

Розбита й спалена техніка, траншеї бліндажів, сміття – у селі Вишневе понад місяць жили російські окупанти. Забирали в місцевих лопати, перевіряли телефони, шукали алкоголь. Тут розташовувались самі ті підрозділи, які гатили по Чернігову.

25 лютого в село Вишневе, що на Ріпкінщині, увійшли російські окупанти. Військовий табір розгорнули у саду. Рили бліндажі – в основному, відібраними у місцевих.

"В людей забирали лопати. Може, в них і свої були. Але тут гребли і лопати, і молотки, і весь інструмент", – розповідає Олена Мойсєєнко, жителька села Вишневе.

Після себе лишили купи сміття та траншеї бліндажів на території близько 10 гектарів, купи підбитої та спаленої техніки. Боєприпаси також були – їх уже забрали піротехніки.

"Вони зі свинарників настягували сіна, соломи. Тюки такі. І на цих тюках спали. Там здоровенні приміщення. Алкоголь шукали, питали. Сперечатися з ними також страшно. Вони стоять і затвором клацають".

У місцевих перевіряли телефони. Олена розповідає, про те, що чужі люди йдуть до хати, попередив собака. Жінка відразу вимкнула і сховала телефон.

"Якби вони взяли мій телефон, вони б мене вбили на місці".

У приміщенні заводу окупанти облаштували штаб і військовий госпіталь. Тут залишилися ноші та закривавлені ганчірки. Над людьми тут не знущалися, але близько підходити до табору не дозволяли.

"Нацисти. Скрізь їм бачились нацисти. Жінка перед ним стоїть – для них не було різниці. Автомат наставляють і шукають нацистів. В порожні хати лізли. Замки зривали".

Жили росіяни і в селі – у покинутих хатах, у приміщенні школи. У дитячому садку. Місцеві кажуть, на формі в окупантів бачили написи «забайкальський військовий округ». Жителі Вишневого розповідають – вперше росіян «накрили» наші військові 25 березня.

"У нас огород там в кінці. То вони і пішки, і полями, і машинами, і "Тиграми", –Тамара Іванівна, жителька села Вишневе.

Невдовзі після цього окупанти пішли.

    "До п’ятої години дня вони вже виїхали. А потім почалися якісь вибухи за селом. Ми думали, що вони село наше підривають. А потім люди розказали, що вони зривали свою техніку биту – не хотіли її тягнути назад".

 

Останні новини Чернігівщини

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну 10:46

Під Черніговом планують створити два модульних містечка.

Знову обстріляли чернігівське прикордоння

Знову обстріляли чернігівське прикордоння 10:32

Близько 17:00 години 15 травня російські війська обстріляли село Миколаївка Семенівської громади. Село знаходиться за чотири кілометри від державного кордону.

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони 10:18

Про це повідомив начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні від 16 травня 2022 року.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 травня по 8:00 16 травня 2022 року

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій 10:03

В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання місцевого бюджету.