Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 00:18:12

Деснянський та Новозаводський районні суди міста Чернігова готові відновлювати роботу

22.04.2022   15:28Агенцiя

Нині суди Чернігівської області не розглядають справи – розпорядження про це видав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв від 8 березня 2022 року.

Згідно з ним, через неможливість судами здійснювати правосуддя в умовах воєнного стану змінилася територіальна підсудність справ, і їх тепер розглядають в Київській та Черкаській областях. Так, наприклад, з Деснянського та Новозаводського районних судів міста Чернігова, а також Новгород-Сіверського та Семенівського справи передали до Яготинського районного суду Київської області, справи Чернігівського апеляційного суду розглядає Черкаський апеляційний суд.

У Новозаводському районному суді Чернігова готові відновити роботу, каже його суддя-спікер Світлана Ченцова.

«Ми приходимо на роботу, ми готуємося, щоб відновити вже відправлення правосуддя. Наші збори суддів звернулися до Голови Верховного Суду, щоб нам відновили підсудність, тобто щоб нам із Яготина передали сюди справи. Ми хочемо вже після Великодня працювати так, як працювали до 24 лютого».

Поки відповідного рішення немає, в чернігівських судах можуть готуватися до розгляду справ, видавати рішення, працювати в архіві, розповідає Світлана Ченцова, але не можуть розглядати справи. Якщо жителю Чернігова необхідно звернутися до суду в невідкладній справі, він може це зробити, але в іншому місті (наприклад, Яготині). Визначення, які саме справи є невідкладними, немає.

«Для кожного своя невідкладність: у когось розлучення – невідкладна справа, а у когось – реєстрація смерті на окупованій території. Також невідкладними є справи, у яких проводяться слідчі дії», – каже Світлана Ченцова.

Чекають на відновлення повноцінної роботи і в Деснянському районному суді міста Чернігова, каже суддя-спікер установи Вадим Коверзнев. Під час активних воєнних дій будівля суду постраждала від вибухів – вибило вікна й двері. Нині там, де немає скла, забивають фанерою та затягують плівкою, щоб у приміщенні можна було працювати.

«Наш суд трохи розбили, він був відключений від інтернету, не надавалися інформаційно-комунікаційні послуги, тобто ми не могли здійснювати правосуддя згідно із законом. На тепер ми технічно відновили послуги комунікаційні, тому на нараді суддів ухвалили рішення повідомити Голову Верховного Суду про те, що ми здатні відновити здійснення правосуддя. Відповідне повідомлення направили минулого понеділка», – розповідає суддя-спікер Вадим Коверзнев.

Вадим Коверзнев каже, за усним повідомленням від Голови Верховного Суду, роботу можуть відновити другого травня, але для цього потрібне офіційне розпорядження.

Суспільне.Чернігів

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.