Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 травня, 12:11:14

Деснянський та Новозаводський районні суди міста Чернігова готові відновлювати роботу

22.04.2022   15:28Агенцiя

Нині суди Чернігівської області не розглядають справи – розпорядження про це видав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв від 8 березня 2022 року.

Згідно з ним, через неможливість судами здійснювати правосуддя в умовах воєнного стану змінилася територіальна підсудність справ, і їх тепер розглядають в Київській та Черкаській областях. Так, наприклад, з Деснянського та Новозаводського районних судів міста Чернігова, а також Новгород-Сіверського та Семенівського справи передали до Яготинського районного суду Київської області, справи Чернігівського апеляційного суду розглядає Черкаський апеляційний суд.

У Новозаводському районному суді Чернігова готові відновити роботу, каже його суддя-спікер Світлана Ченцова.

«Ми приходимо на роботу, ми готуємося, щоб відновити вже відправлення правосуддя. Наші збори суддів звернулися до Голови Верховного Суду, щоб нам відновили підсудність, тобто щоб нам із Яготина передали сюди справи. Ми хочемо вже після Великодня працювати так, як працювали до 24 лютого».

Поки відповідного рішення немає, в чернігівських судах можуть готуватися до розгляду справ, видавати рішення, працювати в архіві, розповідає Світлана Ченцова, але не можуть розглядати справи. Якщо жителю Чернігова необхідно звернутися до суду в невідкладній справі, він може це зробити, але в іншому місті (наприклад, Яготині). Визначення, які саме справи є невідкладними, немає.

«Для кожного своя невідкладність: у когось розлучення – невідкладна справа, а у когось – реєстрація смерті на окупованій території. Також невідкладними є справи, у яких проводяться слідчі дії», – каже Світлана Ченцова.

Чекають на відновлення повноцінної роботи і в Деснянському районному суді міста Чернігова, каже суддя-спікер установи Вадим Коверзнев. Під час активних воєнних дій будівля суду постраждала від вибухів – вибило вікна й двері. Нині там, де немає скла, забивають фанерою та затягують плівкою, щоб у приміщенні можна було працювати.

«Наш суд трохи розбили, він був відключений від інтернету, не надавалися інформаційно-комунікаційні послуги, тобто ми не могли здійснювати правосуддя згідно із законом. На тепер ми технічно відновили послуги комунікаційні, тому на нараді суддів ухвалили рішення повідомити Голову Верховного Суду про те, що ми здатні відновити здійснення правосуддя. Відповідне повідомлення направили минулого понеділка», – розповідає суддя-спікер Вадим Коверзнев.

Вадим Коверзнев каже, за усним повідомленням від Голови Верховного Суду, роботу можуть відновити другого травня, але для цього потрібне офіційне розпорядження.

Суспільне.Чернігів

Останні новини Чернігівщини

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну 10:46

Під Черніговом планують створити два модульних містечка.

Знову обстріляли чернігівське прикордоння

Знову обстріляли чернігівське прикордоння 10:32

Близько 17:00 години 15 травня російські війська обстріляли село Миколаївка Семенівської громади. Село знаходиться за чотири кілометри від державного кордону.

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони 10:18

Про це повідомив начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні від 16 травня 2022 року.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 травня по 8:00 16 травня 2022 року

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій 10:03

В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання місцевого бюджету.