Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 червня, 07:29:26

Деснянський та Новозаводський районні суди міста Чернігова готові відновлювати роботу

22.04.2022   15:28Агенцiя

Нині суди Чернігівської області не розглядають справи – розпорядження про це видав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв від 8 березня 2022 року.

Згідно з ним, через неможливість судами здійснювати правосуддя в умовах воєнного стану змінилася територіальна підсудність справ, і їх тепер розглядають в Київській та Черкаській областях. Так, наприклад, з Деснянського та Новозаводського районних судів міста Чернігова, а також Новгород-Сіверського та Семенівського справи передали до Яготинського районного суду Київської області, справи Чернігівського апеляційного суду розглядає Черкаський апеляційний суд.

У Новозаводському районному суді Чернігова готові відновити роботу, каже його суддя-спікер Світлана Ченцова.

«Ми приходимо на роботу, ми готуємося, щоб відновити вже відправлення правосуддя. Наші збори суддів звернулися до Голови Верховного Суду, щоб нам відновили підсудність, тобто щоб нам із Яготина передали сюди справи. Ми хочемо вже після Великодня працювати так, як працювали до 24 лютого».

Поки відповідного рішення немає, в чернігівських судах можуть готуватися до розгляду справ, видавати рішення, працювати в архіві, розповідає Світлана Ченцова, але не можуть розглядати справи. Якщо жителю Чернігова необхідно звернутися до суду в невідкладній справі, він може це зробити, але в іншому місті (наприклад, Яготині). Визначення, які саме справи є невідкладними, немає.

«Для кожного своя невідкладність: у когось розлучення – невідкладна справа, а у когось – реєстрація смерті на окупованій території. Також невідкладними є справи, у яких проводяться слідчі дії», – каже Світлана Ченцова.

Чекають на відновлення повноцінної роботи і в Деснянському районному суді міста Чернігова, каже суддя-спікер установи Вадим Коверзнев. Під час активних воєнних дій будівля суду постраждала від вибухів – вибило вікна й двері. Нині там, де немає скла, забивають фанерою та затягують плівкою, щоб у приміщенні можна було працювати.

«Наш суд трохи розбили, він був відключений від інтернету, не надавалися інформаційно-комунікаційні послуги, тобто ми не могли здійснювати правосуддя згідно із законом. На тепер ми технічно відновили послуги комунікаційні, тому на нараді суддів ухвалили рішення повідомити Голову Верховного Суду про те, що ми здатні відновити здійснення правосуддя. Відповідне повідомлення направили минулого понеділка», – розповідає суддя-спікер Вадим Коверзнев.

Вадим Коверзнев каже, за усним повідомленням від Голови Верховного Суду, роботу можуть відновити другого травня, але для цього потрібне офіційне розпорядження.

Суспільне.Чернігів

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини