У Чернігові попрощалися з трьома захисниками
18 квітня у Чернігові попрощалися з трьома загиблими захисниками нашого міста: Юрієм Тарасенком, Євгенієм Мовчаном та Олександром Івашиною.
Вони воювали у складі 21-го окремого стрілецького батальйону, зокрема в Лукашівці, Количівці, Новоселівці та на околицях Чернігова.
"Перший бій – це оборона Лукашівки. І бій був дуже кривавий та важкий. У нас загинуло, точно навіть зараз боюся сказати, але до десяти бійців. Більше десятка було поранено. В цій війні з нечистою силою ці хлопці показали себе справжніми героями. І єдине, що ми можемо зробити задля їхньої пам’яті це просто перемогти, що ми обов’язково і зробимо", — пояснює заступник командира роти Сергій Леп’явко.
Олександр Івашина загинув на третій день повномасштабного вторгнення росіян, Юрій Тарасенко та Євгеній Мовчан у березні.
Юрій Тарасенко під час війни, бувши офіцером запасу, вирішив добровільно захищати своє місто. Був командиром стрілецької роти 21-го окремого стрілецького батальйону. 9 березня під селом Лукашівка загинув у бою.
Євгеній Мовчан 28 лютого пішов добровольцем захищати своє місто. Загинув під Новоселівкою 15-20 березня.
За словами Сергія Леп’явка, так довго побратимів не могли поховати, через окупацію населених пунктів, де вони загинули та проблем з ідентифікацією тіл загиблих.
"Хлопці пішли саме в ті місця, де було потрібно для того, щоб ота сволота не прорвалася в наше місто", — говорить офіцер-психолог Валерій Вовк.
"Я дякую всім полеглим, всім нашим хлопцям, які тут лежать, бачите чимало. І ми обов’язково переможемо, і в ім’я їх, тому що вони теж мріяли про перемогу", — говорить заступник командира роти Сергій Леп’явко.
Джерело: Суспільне Чернігів
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.