Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 01:30:19

Як постраждала інфраструктура "Чернігівводоканалу" і коли чекати на відновлення водопостачання?

13.04.2022   08:53Агенцiя

Знищені насосні станції, пробиті авіабомбами резервуари з водою, пошкоджені уламками труби та заміновані свердловини.

Така зараз ситуація з інфраструктурою, що забезпечує водопостачання у Чернігові. Через прицільні обстріли російської армії в місті повністю знищені 3 з 5 великих водонасосних станцій. Через такі руйнування вода є у третини домогосподарств міста, каже керівник КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко. Збитки, завдані російською агресією, він оцінює в мільярди гривень.

Коли ситуація з водопостачанням у Чернігові покращиться, дізнавалося Суспільне.

Посічені уламками дерева, розбиті будівлі та трансформатори, згоріла автівка, пробиті резервуари з водою. Такий вигляд має найбільш ушкоджена водонасосна станція на околиці Чернігова. Вона забезпечувала водою третину міста.

Територію насосної станції російська армія методично розстрілювала з усіх видів озброєння. Через один із авіаударів там загинули п’ятеро людей: охоронець та співробітник підприємства разом з родиною. Вони ночували на станції, бо сподівалися, що на об’єкті буде безпечніше, ніж вдома біля Чернігова.

"Вночі був авіаудар, вони були в будівлі і вирішили перебігти в підземний бетонний резервуар і там заховатись. Коли вони туди переміщувались, стався вибух бомби і всі вони загинули", – розповідає директор "Чернігівводоканалу" Сергій Малявко.

Нині співробітники водоканалу прибирають територію станції. Щоб відновити її роботу, треба сотні мільйонів гривень, каже Малявко.

"Резервуари, машинний зал, електроніку, систему управління – це буде коштувати десь близько 800-900 мільйонів гривень".
Пошкоджень зазнали й інші об’єкти інфраструктури, від яких залежить, чи буде водопостачання по всьому місту. Одна з насосних станцій опинилася в зоні бойових дій з перших днів вторгнення. Весь цей час на ній чергували шестеро людей.

Електромонтер Анатолій Луцай каже, поки не зникла електрика, в перервах між обстрілами, вони намагалися слідкувати за обладнанням. Під час бомбардувань ховалися у підвалі та рахували кількість прильотів.

"Боялись, але працювали! 15 числа – мій останній день, вже напруги не було, ми просто дивилися за насосним обладнанням. І от якраз у той день 64 прильоти було. Ми тут заховались і сиділи, то аж обсипалося. Ми думали, то петарди хтось під ноги кидає, а виявилося, що то снайпер нас проганяє!".

Загалом же, через прицільні обстріли російської армії в місті повністю знищені 3 з 5 великих водонасосних станцій. Запустити повноцінну роботу вцілілих поки не можуть. Перша причина – відсутність електрики. Друга – частина свердловин досі заміновані. До того ж якщо дати високий тиск води, пошкоджені внаслідок обстрілів труби будуть давати витоки.

"Це як поранена людина. Якщо кров витікає, треба її зупинити. Так і з водою", – говорить фахівець зі зв’язків з громадськістю КП "Чернігівводоканал" Ігор Грищенко.
Нині, сказав Сергій Малявко, централізоване водопостачання має 30% домогосподарств Чернігова.

"Здебільшого, це частини міста і будинки, які розташовані біля наших мережевих свердловин, і, переважно, це перший, третій, п’ятий поверх".
Найгірша ситуація – на околицях міста, де були активні бойові дії. Мікрорайон Масани забезпечувала водою знищена авіаударами насосна станція. Квартира чернігівки Інни Колесник без води понад місяць. Зараз воду економить, але двом людям на день треба щонайменше 30 літрів.

"І це економно, ми не перемо, не миємось".

Жінка каже, доводилося набирати воду і зі струмка неподалік, зараз же виручають сусіди з приватних будинків.

"В перші дні я навіть не знаю, скільки тон води роздав. Зараз менше, але спочатку людей по 300-500 приходило", – говорить чернігівець Володимир Довгун.

Суттєвого покращення в забезпеченні Чернігова водою, сказав Ігор Грищенко, містянам чекати поки не варто.

"Тижні за 2 ситуація покращиться, але там, де були масовані обстріли і атаки, це не буде так швидко".

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини