Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 00:05:26

У Ніжині відкрито меморіальну дошку на честь Захисника України Станіслава Прощенка

12.04.2022   13:39Агенцiя

11 квітня 2022 року в місті Ніжин Чернігівської області урочисто відкрито меморіальну дошку на честь героя російсько-української війни Станіслава Прощенка, який 1 березня загинув у бою з російськими загарбниками в селі Дорогинка на Прилуччині (за сучасним адміністративно-територіальним поділом).

Символічно, що її встановили в 47-й день його народження на вулиці, котра раніше мала назву московська, а 11 березня рішенням сесії Ніжинської міської ради перейменована на честь Героя.

Ініціаторами та організаторами заходу виступили ГО «Ніжинська міськрайонна спілка ветеранів АТО «Патріот», Ніжинська рота охорони ЗСУ, бойові побратими героя, друзі, соратники, однодумці. Їм сприяли Ніжинська міська рада, Ічнянська міська рада, ГО «Українська ініціатива».

У відкритті меморіальної дошки також взяли участь і представники Українського інституту національної пам’яті, ГО «Українська Ініціатива», делегація Ічнянської громади на чолі з першим заступником міського голови Ярославом Животягою та завідуючим сектору молоді та спорту міської ради Євгеном Зіничем, з якими Станіслав Прощенко та його ГО «Патріот» тривалий час тісно співпрацювали і дружили.

Заупокійну літію за загиблим Героєм та освячення меморіальної дошки провели священики усіх християнських конфесій Ніжина, крім УПЦ московського патріархату.

Під час меморіального мітингу Сергій Смага, Олександр Шалай, Микола Баргамін, Анатолій Сліпак, Максим Вертюк та інші виступаючі відзначили високі людські якості українського патріота, його активну громадянську позицію з усіх сфер життя України й рідного міста, під час Революції Гідності, майстерність та героїзм у збройному захисті Батьківщини в 2014-2015 роках та сучасного відкритого вторгнення російського агресора.

«Він мислив стратегічно. Наскільки легко й конструктивно Українському інституту національної пам’яті було співпрацювати, організовувати та проводити спільні заходи з Станіславом Прощенком та його громадською організацією на «полях» ідеологічного фронту за Україну та проти російського імперіалізму: декомунізація, дерусифікація, деміфологізація історії, становлення єдиної помісної Української православної церкви, вшанування героїв минулого й сучасності нашої Вітчизни. Він не мав ілюзій щодо вторгнення РФ в Україну, прикладав всі сили у справі патріотичного виховання молоді та всього суспільства на боротьбу з ворогом. Так, разом із ГО «Українська Ініціатива» організовував у меморіальному просторі міста вшанування національного героя Індонезії Хайріла Анвара тощо. Тож відзначаємо і його вагомий внесок у те, що тепер Індонезія під час усіх критичних голосувань в ООН виступає за Україну», — наголосив Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті.

«Чудова людина, щирий патріот і захисник Вітчизни, гідний син української землі. За своє коротке життя Станіслав зробив безліч добрих справ, і зробив би ще більше, якби інакше склалася доля. Як справжній воїн світла, він протистояв світовому злу, уособленням якого стали російські варвари, яких і людьми назвати язик не повертається. Ми пам’ятаємо нашого Героя, ми пишаємося ним. А зло, з яким Станіслав боровся, буде переможене й покаране», — поділився під час свого виступу Сергій Горобець, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

«Навіть після своєї фізичної смерті Станіслав продовжує боротися з навіки проклятим «русскім міром». За життя він прагнув домогтися перейменування в Ніжині вулиці Московської, пропонував різні варіанти. І тепер ця вулиця, на якій розташовано магазин «Автостандарт», власником якого був Станіслав, названа на його честь. Багато планів, які обговорювалися зі Станіславом, ще чекають на свою реалізацію, і ми тепер є відповідальними за те, щоб довести ці справи до логічного завершення. Сьогодні на будівлі магазину «Автостандарт» була відкрита меморіальна дошка на честь Станіслава, який за життя брав участь у виготовленні та відкритті великої кількості меморіальних дошок, завжди докладав великих зусиль для відновлення пам'яті про справжніх героїв України, бо добре розумів значення й силу національної пам'яті. Тепер він сам долучився до сонму українських героїв і пам'ять про його життя і справи надихатиме борців за незалежність України», — підкреслив Юрій Косенко, голова правління ГО «Українська Ініціатива».

Меморіальний захід на честь славетного героя Станіслава Прощенка, проведений у час війни з російським агресором, почався і завершився виконанням Гімну України, значна частина його учасників, як і модератор, були у воєнній формі та зі зброєю.

Сергій ЧЕРНЯКОВ, м. Чернігів

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.