Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 14:39:09

У Чернігові створять місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення

22.02.2022   15:38Агенцiя

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 17 лютого погодив Програму створення і розвитку місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення м.Чернігова на 2022-2025 роки. Надалі Програма затверджуватиметься на черговій сесії Чернігівської міської ради.

Метою міської Програми є автоматизація процесів оперативного доведення до чергових та аварійно-рятувальних служб, підприємств, установ, організацій та населення в усіх мікрорайонах міста Черінігова сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Наразі в Чернігівській області функціонує регіональна автоматизована система централізованого оповіщення цивільного захисту. Відповідальність за її безперебійну роботу покладена на Департамент цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Проте, ця система вже потребує технічного оновлення. Окрім цього, чинними нормативними актами Кабінету Міністрів України передбачено створити до грудня 2023 року в областях замість регіональних територіальні, а в районах та містах обласного значення – місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення цивільного захисту.

Місцева автоматизована система централізованого оповіщення, створення якої передбачається розробленою Програмою, складатиметься з сучасних інформаційно–телекомунікаційних комплексів, які використовують новітні технології. Загальний обсяг фінансування Програми на всі ці чотири роки передбачений у розмірі близько 7 млн грн за рахунок коштів бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

Реалізація Програми, тобто створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення у Чернігові, здійснюватиметься поетапно. Цьогоріч передбачається розроблення технічного завдання та робочого проекту. У 2023 році планується придбання та монтаж автоматизованого робочого місця чергового та 25 блоків оповіщення й акустичних систем. Загалом планується встановити 45 електронних сирен нового покоління в різних мікрорайонах міста. Випробування працездатності системи буде здійснене до грудня 2023 року.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини