Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 січня, 09:04:36

47,7% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

21.02.2022   10:58Агенцiя

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 21 лютого в області зроблено 808 191 щеплення проти Covid.

Повну вакцинацію (2 дози) мають 387 967 осіб, або 47,7% дорослого населення. З-поміж них 58 осіб отримали додаткову дозу та 16 442 — бустерну (4,2%). Ще 15 757 людей (або 1,9%) щеплені першою дозою препарату.

Приріст проведених щеплень за тиждень (14 – 20 лютого) складає 1 відсотковий пункт (+ 7 294 щеплень):

– першою дозою вакцини – на 0,2 в.п. (+1 673 щеплення);

– другою – на 0,5 в.п. (+3 437 щеплень);

– бустерною та додатковою – 0,3% (+2 179 та 5 щеплень відповідно).

Усього в Україні від початку кампанії з вакцинації проведено 31 497 378 щеплень. Вакциновано 15 680 363 особи, з-поміж них двома дозами — 15 121 999. Бустерну дозу препарату отримали 668 508 людей.

Нагадуємо, що Україною поширюється штам «Омікрон». Він набагато заразніший за своїх попередників та розповсюджується швидше. А до того ж — краще долає імунний захист після попередньої хвороби та вакцинації. Однак, дві дози вакцини зменшують ризик важкого перебігу, ускладнень та смерті від коронавірусної хвороби, викликаної цим штамом. Тож вакцинуйтеся! Це єдиний засіб не допустити погіршення епідемічної ситуації. Записуйтеся на щеплення та обов’язково отримайте другу дозу, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також – людей поруч.

Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин у запобіганні госпіталізації та ускладнень до 90%. Тому тим, в кого після повного курсу вакцинації вже минуло 6 місяців, варто зробити бустерне щеплення.

Адреси та контакти пунктів та центрів вакцинації — на https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19. Щеплення проводять, зокрема, працівники мобільних бригад у виїзному режимі за місцями перебування людей шляхом створення тимчасових центрів вакцинації.

Крім того, не забувайте дотримуватися трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дистанція, носіння маски та користування антисептичними засобами. Бережіть себе та рідних. За перших симптомів респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

За інформацією Чернігівського інформаційно-аналітичного центру
 медичної статистики та Міністерства охорони здоров’я України

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.

Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09

Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини