Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 00:44:30

«Ялівщина» має межі. Час ефективно використовувати природно-заповідний фонд

17.02.2022   20:37Агенцiя

Затвердженого проєкту землеустрою достатньо для визначення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Площа, яка окреслює ці межі, складає 168,7 га. Саме на цій території діють виписані законом обмеження, що дозволяють зберегти унікальність та дають можливість розвивати особливий для містян простір. Адже «Ялівщина» — це не просто земельна ділянка. Це — частина природно-заповідного фонду України.

Окреслення чіткої площі, а значить і меж, регіонального ландшафтного парку було задачею із зірочкою, яку нарешті вдалося розв’язати. Порядок організації РЛП виписаний в статті 23 Закону України «Про природно-заповідний фонд». Такий парк створюється з вилученням або без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їх власників чи користувачів. «Ялівщина» — за другим сценарієм.

Наступне завдання — зонування території. Воно розробляється з урахуванням природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів і також регулюється Законом  України «Про природно-заповідний фонд».

Відтак у парку мають виокремитися чотири зони: заповідна та господарська, а також території регульованої та стаціонарної рекреації. Такий розподіл дозволить комунальному закладу «РЛП «Ялівщина» ефективно вести свою діяльність, а безпосередньо парку – зберігати своє обличчя. Тож для повноцінного функціонування РЛП відведення земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номеру не є обов’язковим.

Наразі комунальний заклад збирає всі обґрунтованій пропозиції з цього питання та паралельно напрацьовує Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів. Зокрема, цей документ міститиме стратегію розвитку парку на десять років, що визначено в статті 14 ЗУ «Про природно-заповідний фонд».

Нарешті РЛП «Ялівщина» не має потреби боротися за своє існування та готовий до реалізації стратегічних планів у чітко визначених межах.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини