Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 14:29:13

«Ялівщина» має межі. Час ефективно використовувати природно-заповідний фонд

17.02.2022   20:37Агенцiя

Затвердженого проєкту землеустрою достатньо для визначення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Площа, яка окреслює ці межі, складає 168,7 га. Саме на цій території діють виписані законом обмеження, що дозволяють зберегти унікальність та дають можливість розвивати особливий для містян простір. Адже «Ялівщина» — це не просто земельна ділянка. Це — частина природно-заповідного фонду України.

Окреслення чіткої площі, а значить і меж, регіонального ландшафтного парку було задачею із зірочкою, яку нарешті вдалося розв’язати. Порядок організації РЛП виписаний в статті 23 Закону України «Про природно-заповідний фонд». Такий парк створюється з вилученням або без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їх власників чи користувачів. «Ялівщина» — за другим сценарієм.

Наступне завдання — зонування території. Воно розробляється з урахуванням природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів і також регулюється Законом  України «Про природно-заповідний фонд».

Відтак у парку мають виокремитися чотири зони: заповідна та господарська, а також території регульованої та стаціонарної рекреації. Такий розподіл дозволить комунальному закладу «РЛП «Ялівщина» ефективно вести свою діяльність, а безпосередньо парку – зберігати своє обличчя. Тож для повноцінного функціонування РЛП відведення земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номеру не є обов’язковим.

Наразі комунальний заклад збирає всі обґрунтованій пропозиції з цього питання та паралельно напрацьовує Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів. Зокрема, цей документ міститиме стратегію розвитку парку на десять років, що визначено в статті 14 ЗУ «Про природно-заповідний фонд».

Нарешті РЛП «Ялівщина» не має потреби боротися за своє існування та готовий до реалізації стратегічних планів у чітко визначених межах.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.