Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 14:42:40

На Чернігівщині зареєстровано 1229 пасік, з них найбільше у Прилуцькому та Ніжинському районах

17.02.2022   10:29Агенцiя

16 лютого відбулась онлайн-нарада за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрації, територіальних громад, агровиробників та пасічників Прилуцького району.

На ній, зокрема, обговорено питання профілактики отруєнь бджіл засобами захисту рослин і таких небезпечних інфекційних захворювань, як АЧС та хвороба Ньюкасла.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Анатолій Портянко під час своєї доповіді поінформував учасників онлайн-конференції про план породного районування бджіл, порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта і реєстрації пасіки, ознайомив з інструкцією щодо профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

За словами Анатолія Портянка, на сьогодні в області зареєстровано 1229 пасік, де утримується 50798 бджолосімей. Найбільше – у Прилуцькому (457) та Ніжинському (282) районах.

Також учасники зібрання дізналися про алгоритм дій при отруєнні бджіл.

«За зверненнями пасічників у випадках отруєння бджіл проводиться розслідування та встановлюється факт отруєння бджіл засобами захисту рослин постійно діючою Комісією зі встановлення факту отруєння бджіл при територіальних громадах, - зазначив представник Держпродспоживслужби, - із 57 територіальних громад у 56 (крім Чернігівської міської громади) на сьогодні створені постійно діючі комісії».

Крім того, під час наради наголошувалось на профілактиці АЧС, зокрема виконання правил біобезпеки у господарствах, де утримуються свині, в тому числі щодо дотримання «закритого режиму» роботи в цих господарствах. Така увага до цього пов’язана з тим, що цього року в області зареєстровано перший за останні два роки випадок виявлення вірусу АЧС у дикій фауні. Стосовно хвороби Ньюкасла представник Держпродспоживслужби зазначив, що власники птиці можуть звертатись до державних установ ветмедицини для вакцинації птахопоголів’я (щеплення здійснюються безкоштовно). Слід активізувати роз’яснювальну роботу серед приватних господарів у цьому напрямку.

Під час онлайн-наради її учасники також дізналися про стан галузі бджільництва Чернігівщини і державну підтримку пасічників, обговорили проблеми і виклики, що нині найбільше турбують бджолярську спільноту. А фахівці Управління фітосанітарної безпеки у свою чергу інформували загал про дотримання законодавства у сфері захисту рослин та узгодження дій між аграріями, органами місцевої влади та пасічниками у напрямку попередження отруєння бджіл.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини