Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 06:25:38

На Чернігівщині зареєстровано 1229 пасік, з них найбільше у Прилуцькому та Ніжинському районах

17.02.2022   10:29Агенцiя

16 лютого відбулась онлайн-нарада за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрації, територіальних громад, агровиробників та пасічників Прилуцького району.

На ній, зокрема, обговорено питання профілактики отруєнь бджіл засобами захисту рослин і таких небезпечних інфекційних захворювань, як АЧС та хвороба Ньюкасла.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Анатолій Портянко під час своєї доповіді поінформував учасників онлайн-конференції про план породного районування бджіл, порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта і реєстрації пасіки, ознайомив з інструкцією щодо профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

За словами Анатолія Портянка, на сьогодні в області зареєстровано 1229 пасік, де утримується 50798 бджолосімей. Найбільше – у Прилуцькому (457) та Ніжинському (282) районах.

Також учасники зібрання дізналися про алгоритм дій при отруєнні бджіл.

«За зверненнями пасічників у випадках отруєння бджіл проводиться розслідування та встановлюється факт отруєння бджіл засобами захисту рослин постійно діючою Комісією зі встановлення факту отруєння бджіл при територіальних громадах, - зазначив представник Держпродспоживслужби, - із 57 територіальних громад у 56 (крім Чернігівської міської громади) на сьогодні створені постійно діючі комісії».

Крім того, під час наради наголошувалось на профілактиці АЧС, зокрема виконання правил біобезпеки у господарствах, де утримуються свині, в тому числі щодо дотримання «закритого режиму» роботи в цих господарствах. Така увага до цього пов’язана з тим, що цього року в області зареєстровано перший за останні два роки випадок виявлення вірусу АЧС у дикій фауні. Стосовно хвороби Ньюкасла представник Держпродспоживслужби зазначив, що власники птиці можуть звертатись до державних установ ветмедицини для вакцинації птахопоголів’я (щеплення здійснюються безкоштовно). Слід активізувати роз’яснювальну роботу серед приватних господарів у цьому напрямку.

Під час онлайн-наради її учасники також дізналися про стан галузі бджільництва Чернігівщини і державну підтримку пасічників, обговорили проблеми і виклики, що нині найбільше турбують бджолярську спільноту. А фахівці Управління фітосанітарної безпеки у свою чергу інформували загал про дотримання законодавства у сфері захисту рослин та узгодження дій між аграріями, органами місцевої влади та пасічниками у напрямку попередження отруєння бджіл.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.