Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 18:31:37

Сергій ВАСИЛИНА: Від правопорядку, законності та верховенства права залежить добробут людей

16.02.2022   15:24Агенцiя

У 2021 році прокурорами Чернігівської області заявлено позовів на захист інтересів держави на загальну суму 1, 9 млрд грн. Вартість активів, щодо яких судами постановлено рішень про задоволення вимог прокурора склала 1,3 млрд грн

Вартість активів, щодо яких реально захищено інтереси держави – 0,8 млрд грн. Площа земель протиправне надання яких попереджено, або вже повернуто з незаконного володіння - 2214 га.

Ці цифри були наведені 15 лютого під час наради, на якій обговорено результати діяльності Чернігівської обласної прокуратури у 2021 році, а  також визначено пріоритетні напрями прокурорської діяльності та основні завдання на поточний рік. У нараді, яку провів керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій ВАСИЛИНА,  взяли участь заступники керівника обласної прокуратури, начальники структурних підрозділів та керівники окружних прокуратур.

У ході наради відзначено активізацію органів прокуратури області на пріоритетних напрямах діяльності, у сферах земельних та бюджетних правовідносин, протидії корупційним правопорушенням.
Зокрема у сфері земельних відносин до суду направлено 33 обвинувальні акти проти 21 у 2020 році, у яких встановлені збитки на суму 687 тис. грн, з яких 544 тис. грн відшкодовано добровільно. У бюджетній сфері до суду направлено 42 обвинувальні акти щодо кримінальних правопорушень зазначеної категорії проти 31 у 2020 році.

Продовжено системну роботу з розкриття корупційних кримінальних правопорушень - до суду направлено 72 обвинувальні акти.
Посилено ефективність протидії організованій злочинності. У минулому році виявлено 9 організованих злочинних груп, учасниками яких вчинено 125 злочинів.

Як відзначив Сергій ВАСИЛИНА, одне з першочергових завдань оновленої прокуратури - захист інтересів суспільства.
- Кошти, які завдяки зусиллям прокурорів були повернуті державі та громадам сьогодні спрямовано на фінансування обласних програм, витрачено на потреби територіальних громад, на розвиток шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури. Цього б не вдалося добитися без ефективної координації правоохоронних та інших державних органів регіону, - наголосив керівник обласної прокуратури.
За результатами обговорення розроблено план заходів обласної прокуратури на I півріччя 2022 року, спрямованих на виконання визначених завдань

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.